A nebylo vůbec divu. Lázeňské město totiž přivítalo ve třetím kole Ondrášovka Cupu na stadionu AC Start úřadujícího mistra české ligy SK Slavia Praha. A právě pražský tým, za který tvrdili fotbalovou muziku v té době Vladimír Šmicer, Marek Suchý, Matěj Krejčík či Stanislav Vlček, přilákal do ochozů atletického stadionu přes 2100 diváků.

František Dřížďal se navrátí ve středu 3. března na místo činu, do Edenu. Ve Slavii zažil největší úspěchy, když hned dvakrát dosáhl na ligový titul a také si zahrál Ligu mistrů proti svému oblíbenému Ajaxu Amsterodam.
Suárez byl dravec, Stam gorila, zavzpomínal na bitvy s Ajaxem Dřížďal

Kdo však čekal jednoznačný průběh duelu, byl zcela jistě zklamán, tedy alespoň v táboře pražského týmu, jelikož Varáci od úvodních minut byli úřadujícímu ligovému mistru rovnocenným parťákem. Navíc ve 41. minutě přichystala fotbalová družina pod vedením trenéra Jindřicha Dejmala pořádný šok, když se neskutečným lobem přes vybíhajícího brankáře Slavie Hanuše zapsal do střelecké listiny útočník Varů Marián Geňo, který tak přichystal Pražákům tvrdé procitnutí.

FC Slavia Karlovy Vary.
Chceme dokázat, že nejsme nejhorší kraj, historicky ve všem, říká šéf Slavie

I po změně stran Karlovy Vary byly sešívaným vyrovnaným soupeřem, ale přesto inkasovaly, když si v 60. minutě nechtěně vstřelil vlastní branku Zbyněk Vondráček po centru ze standardní situace, kterou zahrával Peter Grajciar.

Další šance pak byly k vidění v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Martin Psohlavec provětral gólmana hostů Hanuše. Vzápětí Slavia vstřelila branku, ale pomezní sudí měl nad hlavou praporek. Poslední, kdo mohl pohnout ukazatelem skóre v řádné hrací době, byl Toleski, který se v nastaveném čase pověsil do vzduchu po jednom z centrů, ale gólovou radost mu překazil bravurním zákrokem brankář Varů Četverik, který vytáhl jeho hlavičkový pokus těsně na břevno své svatyně.

Slavia v MOL Cupu. Pomoci můžete opět virtuální vstupenkou.
Slavia v MOL Cupu. Pomoci můžete opět virtuální vstupenkou

Po nerozhodném stavu 1:1 přišla na pořad penaltová loterie, v níž se nikdo ze střelců nemýlil až do páté série. To si postavil balon na značku pokutového kopu karlovarský Petr Janáček, ale neuspěl, Hanuš jeho střelu vystihl.

Vzápětí pak rozhodl o vítězství Slavie 5:4 na pokutové kopy Vasilijevič, který propálil Četverika a poslal Slavii do dalšího kola Ondrášovka Cupu.

1.FC Karlovy Vary – SK Slavia Praha 1:1 (1:0 ) – PK 4:5. Branky: 41. Geňo – 60. vlastní, rozhodující pokutový kop Vasilijevič. Rozhodčí: Adam – Zlámal, Moudrý, DS Svoboda. ŽK: 2:1. (12. Oslovič, 72. Tichota – 37. Šmicer). Diváci: 2100.

1.FC Karlovy Vary: Četverik – Vůjtěch, Kubice, Oslovič, Vondráček – Janáček, Tichota, Hrubý – Psohlavec, Geňo (88. Blažek), Kotáb. Trenér: Jindřich Dejmal.

Slavia Praha: Hanuš – Krajčík, Vomáčka, Suchý, Trubila – Janda (70. Vasilijevič), Trapp, Šmicer, Volešák (46. Grajciar) – Naumov (46. Toleski), Vlček. Trenér: Karel Jarolím.

Celkem FC Slavia Karlovy Vary absolvovala v pohárových bitvách 16 ročníků, během kterých odehrála sedmadvacet zápasů, v nichž jedenáctkrát zvítězila, sedmkrát remizovala a devětkrát prohrála. K tomu přidala celkové skóre 52:49 a nejlepším střelcem klubu byl útočník Martin Psohlavec, který dokázal vsítit devět branek.