Na půdě Meteoru si sice vytvořili dvoubrankový náskok, o ten však přišli a kalich hořkosti museli vypít do dna, když poté Meteor přetavil penaltovou loterii v bonusový druhý bod.

„Vstup do utkání jsme měli výborný. Už v 1. minutě jsme měli po centru ze strany a následném faulu domácích v jejich šestnáctce výhodu pokutového kopu, který proměnil neomylně Pejsek (pozn. red. Martin Psohlavec),“ vracel se zpět k utkání s Meteorem ostrovský hráč Martin Matoušek.

„To jsme si ještě během první půle vytvořili další šance, ale ty už zůstaly nevyužity. Domácím jsme toho moc nedovolili, ale když se jim něco povedlo, stálo při nás štěstí nebo brankář Vaneček,“ narážel Matoušek například na nastřelené břevno v podání Meteoru.

I po změně stran udával gólové tempo Ostrov, který šel po druhé brance Psohlavce do dvougólového trháku. „I ve druhém poločase jsme byli aktivní, dobře bránili, a navíc vstřelili Psohlavcem druhou branku,“ připomněl svou gólovou asistenci Matoušek. Ale jako by druhá branka Ostrovu spíše uškodila. „Bohužel domácí předvedli v 60. minutě hezký průnik a po individuální akci snížili na rozdíl jedné branky,“ podotkl Matoušek.

„Poté jsme se nechali zatlačit a začali se bát o výsledek a to vedlo k pokutovému kopu, který Meteor proměnil,“ smutně poznamenal. „V závěru jsme mohli zlomit zápas v náš prospěch, ale nestalo se tak a v následném rozstřelu pak byli šťastnější domácí,“ dodal k prvnímu jarnímu duelu Matoušek.