Ostrováci totiž během osmi odehraných kol nezaznamenali hořkost porážky a skvělou bilanci by rádi protáhli i po víkendu, když v sobotu 5. října budou hostit v roli favorita od 16 hodin na svém stadionu Arsenal, ten českolipský.

„Už to tak musíme brát, že budeme v utkání favoritem, proto se připravujeme na duel velmi důsledně,“ upozorňoval trenér FK Ostrov Jiří Štěpán.

Arsenal, který se drží v tabulce na dvanácté pozici a na Ostrov ztrácí osm bodů, nemá v sobotním duelu co ztratit. „Já soupeře párkrát viděl, hraje ze zajištěné obrany a je hodně důrazný v osobních soubojích. Navíc dokázal obrat o body v uplynulém kolem favorizovaný Český Brod, tedy druhý tým tabulky, takže to nebude jednoduché,“ varoval před podceněním soupeře Štěpán. Ostrov však chce naplno bodovat, navíc před svými fanoušky.

„Věřím, že nám domácí prostředí, naši diváci pomohou naplno bodovat, a my tak prodloužíme naši úspěšnou sérii,“ přeje si další cenný bodový zisk trenér Ostrova. Ten bude mít již k dispozici po karetním trestu Martina Matouška. „Na marodce je stále Vrba, vrátil se Matoušek po trestu, jinak bychom měli být kompletní,“ dodal k duelu s Arsenalem Štěpán.