„Chtěli jsme čtyři body, máme jich šest,“ smál se spokojeně trenér Viktorie. A nebylo divu. Pro jeho tým to byl důležitý bodový zisk. „V prvním poločase jsme hráli vysoko, napadali soupeře a nenechali ho hrát,“ chválil si úspěšnou taktiku svého týmu Dolejš.

Tu navíc vyšperkoval ve 31. minutě vedoucí brankou Petr Holub. „Ještě jsme měli dvě tři šance,“ připomíná další gólové možnosti svého týmu. „Soupeř nás pak zlobil ze standardních situací, na které jsem hráče před zápasem upozorňoval,“ zlobil se.

I po změně stran diktovala tempo zápasu Viktoria, která navíc vstřelila druhou branku, o kterou se zasloužil v 52. minutě Roman Popovič.

„Do té doby jsme hráli dobře,“ upozorňuje Dolejš. Jenže poté překvapivě převzaly otěže utkání do svých rukou Rokycany. „Soupeř nás posléze zatlačil, i přesto, že jsme hráli dobře v obraně, tak si vytvořil šance, ale nedokázal je využít,“ podotkl k průběhu druhého poločasu.

„Tlak i šance Rokycan jsme ustáli, to bylo hodně důležité,“ vypočítává zkušený kormidelník na lavičce Mariánských Lázní.

Na žádné velké slavení však není čas. Viktoria má před sebou další porci náročných zápasů. „Čeká nás série pěti utkání, tři venku, dvě doma, ve kterých se střetneme s týmy, které jsou v tabulce kolem nás, takže nic jednoduchého,“ tuší.

„Musíme urvat ve venkovních zápasech nějaký bod a hlavně doma musíme naplno bodovat,“ přeje si Dolejš a závěrem dodává: „Pokud bychom dosáhli v pěti utkáních aspoň na osm bodů, bylo by to dobré.“


Načítám tabulku …