Březováci se opět přesvědčili, jak je důležité míti Davida Vaněčka, který byl u všeho podstatného. Nakonec z toho byla díky němu výhra 2:0 v podání Olympie.

„David je silný na balonu, pokud dostane prostor, umí toho využít,“ chválil si březovský trenér Petr Peterka. A měl k tomu řádný důvod. Ostrov byl po celé utkání lepším týmem, přesto prohrál.

„Domácí mě hodně překvapili, když se prezentovali velmi dobrou, aktivní hrou, naopak my jsme vsadili na defenzivu, s nakopávanými balony na naše útočníky,“ poukazoval Peterka.

Právě Březováci vsázeli na rychlý přechod do útočné fáze a to se jim vyplatilo, když ve 27. minutě přichystali v největším tlaku Ostrova domácím pořádnou facku. Po hrubce v obraně se dostal k míči Vaněček, který ho nabídl svému parťákovi z útočné linie Olympie Danu Martincovi a ten nezaváhal.

„Pro nás to byl hodně důležitý moment duelu, když si Ostrov vytvořil tlak, který jsme tímto přibrzdili,“ narážel kouč Olympie na první důležitý moment zápasu. Ten druhý přišel chvilku po obrátce stran. Opět u toho byl Vaněček, který si z několika hráčů udělal na hranici ostrovské šestnáctky kužele a svou střelu umístil podruhé do branky domácích.

„Jak jsem řekl, pokud David dostane prostor, umí toho využít. To se potvrdilo i při druhé brance, když mu to domácí obrana umožnila, a byl z toho další důležitý gól,“ vypočítával Peterka.

Ostrov poté zapnul otáčky na plné obrátky, když se na branku Březové valil jeden útok za druhým, z čehož však vytěžil pouze kontaktní branku z kopaček Jakuba Duška. „My jsme po druhé brance přenechali iniciativu Ostrovu, který si vytvořil tlak, který jsme však dokázali ubránit,“ narážel Peterka na drtivý tlak Ostrováků v závěru zápasu.

Ostrov se tak prezentoval opět kvalitní hrou, ale opět bodově ostrouhal, když ho zradila mizerná koncovka.

„Musím říci, že Ostrov předvedl velmi dobrý výkon a určitě si nezasloužil prohrát,“ nebývale vysekl poklonu soupeři závěrem Peterka.

Březová si tak připsala na konto sedmou podzimní výhru, z čehož byla čtvrtá na půdě soupeře, zatímco pro Ostrov to byla osmá podzimní prohra, čtvrtá před svými fanoušky.

FK Ostrov – FK Olympie Březová 1:2
Branky: 69. Dušek Jakub – 27. Martinec Dan, 48. Vaněček David. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Volf. ŽK: 2:1. Diváci: 500.
Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Liška, Matoušek – Vrba (67. Dušek), Pachta, Kobera, Jankovský – Nýber, Tolar. Trenér: Ivan Filip.
Březová: Tomáš Martinec – Horvát, Neudert, Nimrichter, David Peterka – Domin (59. Kursa), Vrtělka, Kratochvíl (80. Slabyhoudek), Petr Peterka (69. Body) – Vaněček (90. Veselovský), Dan Martinec. Trenér: Petr Peterka starší.

Ilustrační foto.
Demolici odpálil střelmistr Zavadil