Ta před vyhlášenou čtrnáctidenní pauzou dosáhla na svém stadionu U Ferdinandova pramene na cennou výhru, když porazila soběslavský Spartak 4:2, a na konto si tak připsala třetí podzimní výhru.

„Pro nás hodně cenné tři body,“ pochvaloval si po utkání mariánskolázeňský záložník Tomáš Habart. „Navíc před pauzou, co nás teď čeká, nevěříme, že bude jen čtrnáct dní, takže bylo důležité zůstat v kontaktu se středem tabulky, a to se povedlo,“ upozorňoval na důležitost vítězství Habart.

Utkání se Soběslaví načala Viktoria nejlépe, jak mohla, již ve 13. minutě jí zajistil vedení Milan Braun, a když posléze přidali další trefy Martin Lukáš a Roman Popovič, pohltila střídačku viktoriánů zasloužená euforie. „Vstup do zápasu se nám opravdu povedl, dali jsme brzy gól a to nám přidalo na klidu. Posléze jsme hrozili soupeři dalšími šancemi, proto poločas mohl skončit i větším rozdílem než pouze 3:0,“ vracel se Habart k povedené první pětačtyřicetiminutovce, během které si Viktoria vytvořila tříbrankový náskok.

I po změně stran se Mariánským Lázním dařilo, když svou druhou trefu přidal Milan Braun. „Po přestávce jsme přidali rychlý čtvrtý gól, ale následně po prostřídání už naše hra postrádala tempo a inkasovali jsme dvě branky,“ poznamenal ke druhému dějství Habart.

„Je to škoda, jelikož jsme si mohli vylepšit naše skóre. Co se týče pauzy, tak ji určitě využijeme k udržení kondice,“ dodal závěrem záložník Viktorie.

FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Spartak Soběslav 4:2 (3:0). Branky: 13. a 50. Braun Milan, 27. Lukáš Martin, 30. Popovič Roman – 67. Vaněk Filip, 90. Bouchal Petr. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 1:4. FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Ruda, Cinkanič, Šácha, Lukáš – Drahorád, Braun, Kořistka, Habart, Popovič – Nedbalý (stř. Lattisch, Novák, Samek, Prokš, Jacko-Lysák).


Načítám tabulku …