SOBĚSLAV

Souboj tabulkových sousedů se odehraje v sobotu 17. listopadu od 13.30 hodin v áčkové skupině na půdě mariánskolázeňské Viktorie, kde se bude hrát o šest bodů, když na stadion u Ferdinandova pramene zamíří Soběslav. „Další náročné utkání,“ poukazoval trenér Viktorie Stanislav Purkart. A není divu. Ve vyrovnané tabulce se počítá každý bod, a navíc Mariánským Lázním se v domácím prostředí příliš nedaří. „Soběslav se v posledních kolech výsledkově zvedla, takže to nebude vůbec jednoduché, ale chceme uspět, hrajeme doma,“ narážel Purkart na dvě domácí výhry v řadě za sebou. „Do utkání musíme jít s plnou odpovědností, a k tomu se nám musí dařit směrem dopředu, na tom bude hodně záležet,“ míní Purkart. Viktoriáni se tak budou chtít rozloučit se svými fanoušky vítězstvím. „Věřím, že navážeme na poslední domácí utkání, a pokud uhlídáme soupeře, věřím, že uspějeme,“ přeje si Purkart.

NERATOVICE

Ostrov, který se nachází po 14. kole těsně nad sestupovým pásmem, zamíří v sobotu 17. listopadu na hřiště šestých Neratovic. „Pro nás těžké utkání, jelikož Neratovice ještě v domácím prostředí neprohrály,“ poznamenal trenér Ostrova Ivan Filip. I přesto jeho tým zamíří na půdu soupeře s nadějí. „O síle soupeře víme, ale my nemáme co ztratit, můžeme překvapit,“ vypočítal Filip. Překvapení by bylo v podání Ostrova hodně potřebné. „Vzhledem k vyrovnanosti tabulky potřebujeme každý bod, a pokud bychom nějaký uzmuli, byli bychom rádi,“ přeje si bodový zisk Filip. Ten bude muset v závěrečném vystoupení, které odstartuje v 10.15 hodin, oželet služby zraněného obránce Jana Lišky. „Místo Lišky jsme povolali z béčka Martina Rašmana, jinak by měli být všichni hráči k dispozici,“ podotkl ke kádru Filip.

Ilustrační foto
Derby na severu Energii nevyšlo

KLADNO

Náročný závěr před sebou má březovská Olympie, které se postaví v sobotu 17. listopadu od 13.30 hodin do cesty exdruholigové Kladno. „Kladno disponuje kvalitními hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží, proto půjdeme do duelu s respektem,“ přiznává trenér Březové Petr Peterka. I přesto se však chtějí v Březové loučit s podzimem výhrou. „Jednoznačně chceme vyhrát a tím si upevnit pozici v tabulce,“ narážel Peterka na pověstných šest bodů, které budou ve hře. „Víme, že nám výhra nespadne sama do klína, ale chceme se o ni porvat a podzim zakončit vítězstvím, i když to bude těžké utkání,“ dodal Peterka.