„Sokolov hrál jednoduše, snažil se hrát dlouhé míče za obranu, my spíše kombinovali a měli hru pod kontrolou,“ řekl spokojeně po utkání trenér vítězných Přeštic Stanislav Purkart.

Už úvod duelu nabídl zajímavou podívanou, kterou tvrdil v trikotu výběru z Plzeňského kraje exligista David Štípek, který kdysi oblékal právě dres Sokolova.

Stan Nutsu, obránce FK Ostrov.
Bolí mě z toho srdce, naříká ukrajinský fotbalista ve službách Ostrova Nutsu

I přes několik šancí zejména v podání Přeštic se v prvním poločase fanoušci, kteří na zápas zamířili, branek nedočkali. Až po změně stran dokázali hosté využít svou převahu, když se dvakrát střelecky zaskvěl Patrik Šmídl a jednou Lukáš Mudra.

„Rozhodla finální fáze, kde jsme si dokázali vytvořit více šancí a tři proměnili,“ chválil si vítězství na půdě třetiligového týmu Purkart. Sokolov tak čeká po prohře generálka, kterou odehraje o víkendu na Stínadlech, kde se mu v sobotu 5. března postaví do cesty rezerva Teplic, která taktéž hraje Českou fotbalovou ligu.

FK Baník Sokolov – TJ Robstav Přeštice 0:3 (0:0). Branky: 49. a 72. Šmídl Patrik, 78. Mudra Lukáš. Rozhodčí: Hányš. Diváci: 100. Sokolov, I. poločas: Hrabačka – Kolář, Krlička, Neudert, Kýček – Hajdo, Vokáč, Řezáč – Čermuš, Popovič, Martinec; II. poločas: Tichota – Blažek, Strmiska, Šulc, Václavík – Hajdo, Vokáč, Řezáč – Bílek, Popovič, Mlika.