„Pro nás jsou všechna utkání v jarní části důležitá,“ dobře ví ostrovský trenér Ivan Filip. A ví, o čem mluví. V cestě za záchranou musí jeho tým notně bodovat v každém utkání, domácí prostředí pak nevyjímaje. „Pokud chceme udržet kontakt s týmy před sebou, musíme notně bodovat,“ vypočítával Filip.

Právě Nymburku mají fotbalisté Ostrova co vracet, když v podzimním souboji podlehli Polabanu 0:1 po trefě z pokutového kopu. Reparát odstartuje v Ostrově v sobotu 6. dubna v 16.30 hodin. "Nymburk se prezentuje nakopávanými balony na křídla, takže na to si budeme muset dát pozor,“ poukazoval Filip.

Ostrováci se poprvé představí v domácím prostředí na přírodní trávě. „Jsme připraveni, na hráčích je vidět chuť, věřím, že to přeneseme i do utkání,“ přeje si trenér Ostrova.

Trenér Ostrováků pozmění proti Nymburku překvapivě i rozestavení týmu. „Chceme hru ještě více otevřít, takže zkusíme hrát na dva útočníky. Některé hráče trápí drobné šrámy, ale věřím, že budou k utkání s Nymburkem k dispozici,“ dodal na závěr Filip.