„Co se týče utkání v Brandýse, tak se duel odehrál na těžkém terénu, který znemožňoval kombinační hru. My jsme propadli při standardních situacích, na to si budeme muset dávat velký pozor,“ vracel se k porážce v úvodním jarním kole Ivan Filip.

Teď jeho tým čeká další těžký oříšek v podobě duelu s Libiší. „Na podzim jsme sice první vzájemný zápas vyhráli 5:0, ale tentokrát půjde zcela o jiné utkání. Libiš během podzimu vyměnila trenéra, a tím se zvedl nejen její výkon, ale i výsledky týmu,“ varoval Filip. Ostrov však musí bezpodmínečně bodovat za tři body. V případě prohry mu totiž opět ujede fotbalový vlak. „Víme, že nás čeká velmi důležité utkání, ve kterém se bude hrát o pověstných šest bodů, proto musíme bodovat za tři body, abychom se soupeři bodově přiblížili,“ narážel Filip na pětibodový rozdíl mezi týmy v tabulce.

Duel, ve kterém se ukáže, jakým směrem se bude působení Ostrova v divizi dále ubírat, odstartuje na stadionu U pekárny v sobotu 16. března od 15 hodin.

„Zápas se odehraje na kvalitně připraveném trávníku, což by mohla být naše výhoda, jelikož věřím v náš kvalitní kombinační fotbal,“ vypočítával trenér Ostrova. Ten bude mít k dispozici opět kompletní kádr.

„Do utkání bychom měli nastoupit v podobné sestavě jako v prvním zápase. Máme před sebou dvě důležitá utkání. Po Libiši zamíříme do Mostu, chceme v těchto zápasech bodovat naplno, a získat tak šest bodů,“ dodal závěrem kouč.