SK Štětí – FK Ostrov 6:2 (0:0). Branky: 54. Belák Tomáš, 60. Slanička Rudolf, 66. Polák Marek, 77. Černý Ondřej, 84. Mešič Muamer, 90. Fary Pavel – 58. Vondráček Zbyněk, 80. Kostka Jakub. Rozhodčí: Cichra. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Ostrov: Süttö – Janda, Sýkora, Liška (88. Veselý), Toth – Kostka (84. Jaffan), Hackl, Horváth (46. Machek), Dušek – Matoušek, Zedníček (44. Vondráček). Trenér:Jindřich Hefner.

„Zasloužená výhra domácích, byli jednoznačně lepší,“ nehledal žádné výmluvy po utkání trenér Ostrova Jindřich Hefner.

„První poločas jsme šťastně přežili, ale na druhou stranu jsme dobře bránili a byli trpěliví,“ naráží na dobrý výkon Štětí již v první polovině duelu.

Po bezbrankovém prvním poločase se diváci dočkali fotbalového koření až po změně stran, a že ho bylo.

„Když jsme vyrovnali, tak jsem si myslel, že nás to nakopne, ale bohužel,“ zklamaně říká k průběhu druhého poločasu.

Na vedoucí branku Štětí dokázal totiž Ostrov ještě odpovědět vyrovnávací brankou Vondráčka, posléze však zažil pořádný gólový kolotoč. „Dělali jsme nevídané hrubé chyby a ty soupeř potrestal,“ kroutil hlavou nad hrubkami hráčů svého týmu.

Slavia poprvé v podzimní části ČFL prohrála. Teď ji čeká domácí duel, ve kterém bude hostit vyšehradský Slavoj.
FORTUNA ČFL: Slávisty poslal do kolen vlastní gól

V 80. minutě ještě Ostrov vykřesal malou naději na dobrý výsledek, když skóroval Kostka, ale posléze Štětí dodělalo Ostrov dobře zvládnutým závěrem, když mu přidalo další dvě branky.

Vyšehrad si připsal výhru 4:2 nad Baníkem Sokolov. Denis Postler/FCVS

„Na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout a soustředit se na zápasy před námi. Teď nás čeká Březová, takže další náročný zápas, pak jedeme do Neratovic,“ připomíná závěrem Hefner, že jeho družinu čekají pořádně těžká utkání.