Výběr, který v podzimní části divize A obsadil pátou příčku, během zimní pauzy zaznamenal důležitou změnu na trenérském postu, když se kormidla ujal Marian Štycha. Pod jeho vedením uplynulý týden ženy zahájily zimní přípravu. „Máme za sebou první dvě tréninkové jednotky a musím říct, že jsem velice překvapený, jak jsou děvčata šikovná,“ řekl k úvodu zimního drilu Štycha, pro kterého je to navíc premiéra v ženském fotbale.

Novou posilou trenérského štábu se stal Marian Štycha (uprostřed). Ten nově povede nejen ženský A-tým Slavie v divizní soutěži, ale také bude působit začátkem ledna v roli šéftrenéra v nově vzniklém úseku ženského fotbalu.
Štycha nově šéftrenérem ženského úseku na Slavii

„Byla vidět spousta fotbalových věcí, které mě překvapily,“ pochvaloval si slávistický trenér. Pod jeho vedením budou hráčky nabírat fotbalové síly především na slávistickém stadionu v Drahovicích. „Budeme využívat stadion Slavie a naplno se věnovat fotbalovým dovednostem a co nejvíce hrát a hrát fotbal,“ prozradil Štycha, na co se během zimní přípravy se svým týmem zaměří.

„Trénujeme dvakrát v týdnu a od února připojíme k přípravě také potřebná přátelská utkání, která vesměs odehrajeme na Slavii,“ upozornil Štycha.

S kým se slávistický výběr žen střetne, je ještě v jednání. „V covidové době je těžké mít vše potvrzené na sto procent, jelikož vše se mění z hodiny na hodinu,“ narážel kouč Slavie na omikron řádící v posledních týdnech.

„Na devětadevadesát procent mohu potvrdit, že 5. března si zahrajeme na Slavii proti německému výběru SC Oberling 06,“ dodal k přípravným zápasům.

Ani žádné velké změny během zimní přípravy nejsou v podání slávistek v plánu. „Příchod velkých posil neočekáváme, ale i přesto velice rádi přivítáme v našem týmu nové hráčky, které by měly chuť si s námi zahrát a chtěly by být součástí skvělé party,“ vzkazuje případným zájemkyním Štycha a závěrem dodal: „Budeme se v následujících měsících také zaměřovat na vytvoření větší hráčské základny a vytvoření žákovských kategorií.“