„Že se mi teď podařilo vstřelit pár gólů, tak to je zásluha celého týmu, a také tím, jak se snažíme bojovat, když se nám teď příliš nedaří,“ říká skromně ke svým důležitým trefám Jakub Dušek.

Ostrovský ´Dušan´ v uplynulém kole béčkové divize sestřelil jednoho z aspirantů na postup Most-Souš, když Ostrov díky jeho trefě vyhrál 1:0. O víkendu pak měl prsty Dušek v důležité výhře nad Tatranem Rakovník, který jeho tým porazil v poměru 3:0, když dvě trefy obstaral právě rychlonohý obránce.

„Z kluků si dělám srandu, že je to ostuda, protože na střílení branek mají být útočníci, a ne obránci,“ usmívá se Dušek. „Věděli jsme, že musíme bodovat, a trenéři nás na to celý týden připravovali,“ vrací se k bitvě podzimu Dušek. „Chtěli jsme potvrdit výhru z Mostu,“ zdůrazňuje.

Tentokrát však měl Ostrov hodně napilno. V Mostě plnil roli outsidera a mohl jen překvapit, což se také stalo, ale tentokrát to byl on, kdo musel tvořit hru.

Ostrov zvládl důležitý souboj s Benešovem, vyhrál 3:0.Ostrov zvládl důležitý souboj s Benešovem, vyhrál 3:0.Zdroj: Daniel Seifert„Bohužel taková role nám v podzimní části moc nejde a to se potvrdilo v první dvacetiminutovce,“ naráží Dušek na vlažný výkon Ostrováků na začátku prvního poločasu. Následně však přišla na pořad branka, kterou vstřelil ve 28. minutě právě Jakub Dušek.

„První branka nás uklidnila a my jsme začali dostávat zápas pod svou kontrolu,“ poukazuje. To ale nebylo ze strany Ostrova v prvním poločase vše. O čtyři minuty později navýšil vedení parádní trefou zpoza vápna Martin Matoušek. „Maty dal krásnou branku,“ uznává Dušek. „To jsme potřebovali,“ pochvaloval si vydařenou první pětačtyřicetiminutovku.

Po změně stran přidal Ostrov třetí branku, a šance hostů na dobrý výsledek se rázem rozsypaly. „Ve druhé půli jsme chtěli kontrolovat hru, což se nám až na pár chyb povedlo. Vstřelili jsme třetí branku po nacvičené akci, kterou jsme s trenéry během týdne pilovali, takže o to větší radost jsme měli, že se nám ji povedlo v zápase zúročit, za to jim patří velký dík,“ vzkazuje trenérské dvojici na lavičce Ostrova.

„Získali jsme velmi důležité tři body, navíc před našimi fanoušky, takže jsme moc rádi,“ chválí si druhý tříbodový zisk v řadě za sebou. Sám ale ví, že jeho dvě trefy proti Rakovníku neunikly týmovému pokladníku.

„Džusy určitě něco vymyslí, ale jak vždy říkám, jsem rád za důležité body, jelikož nás čeká ještě hodně těžká práce, když jak vedení, tak i hráči chtějí udržet divizní soutěž v Ostrově, a uděláme pro to vše,“ slibuje Dušek závěrem, že se o setrvání v soutěži porvou Ostrováci jako jedna velká rodina.

Ostrov čeká o víkendu závěrečné vystoupení podzimní části Fortuna divize B, ve kterém se představí v sobotu 30. října od 14.30 hodin na půdě Českého Brodu.


Načítám tabulku …