„Jedno z nejtaktičtějších utkání, které jsme odehráli,“ culil se po utkání spokojený trenér Ostrova Jiří Štěpán. A měl k tomu řádný důvod. Kladno totiž patří k favoritům soutěže. „Věděli jsme, že dobře kombinuje, tak jsme ho nechali hrát a snažili se zachytávat jeho průnikové nahrávky, a to se nám vyplatilo v 19. minutě,“ narážel Štěpán na rychlý přechod, který přetavil ve vedoucí branku po nahrávce Martina Psohlavce Lukáš Jankovský. A pro Ostrov bylo ještě lépe, ve 20. minutě zahrával Lukáš Jankovský rohový kop, který posadil na milimetr přesně Martinu Psohlavcovi, a Ostrov rázem vedl o dvě branky. „Škoda že jsme v závěru poločasu inkasovali branku po standardní situaci,“ připomněl Štěpán trefu Kladna ve 45. minutě. „I ve druhém poločase jsme předvedli velmi zodpovědnou a taktickou hru. Soupeř sice poté zlobil, když nastřelil břevno, ale díky nasazení a bojovnosti celého týmu jsme dosáhli na zaslouženou výhru,“ dodal Štěpán.

FK Ostrov – SK Kladno 2:1 (2:1). Branky: 19. Jankovský Lukáš, 20. Psohlavec Martin – 42. Kalina Václav. Rozhodčí: Hlaváček. ŽK: 0:2. Diváci: 283.

Ostrov: Vaněček – Janda, Rašman, Liška (37. Stan), Dušek – Kobera, Matoušek – Bursík (72. Kostka), Jankovský (80. Horváth), Vrba (62. Kočí) – Psohlavec.