Ale ani on o víkendu nezabránil druhé porážce Viktorie 0:2 v derby s Tachovem ve Fortuna Divizi A.

„Favoritem derby byl Tachov, i když jsme mu to svou pasivitou zejména v úvodu zápasu hodně ulehčili, zbytečnými ztrátami míče. Tachov má ve svých řadách zkušené hráče, kteří i pod tlakem hrají konstruktivně, což nám v určitých pasážích hry chybělo,“ poukázal na sílu soupeře František Nedbalý.

Viktoriány trápí v novém ročníku zejména mizerná koncovka, která je tak obírá o důležité body.

„V přechodové fázi řešíme finální přihrávku často zbrkle a potom nám také chybí v neposlední řadě potřebný klid v zakončení. Pozitivní je, že si brankové příležitosti dokážeme vytvořit, a pevně věřím, že se to brzo zlomí,“ přeje si Nedbalý. I když Tachov zamířil do města minerálních pramenů v pozici favorita, do kabin se šlo po první půli za nerozhodného stavu 0:0. „První poločas odpovídal klasickému derby. Tachov ukázal svou sílu, kdy většinu času držel míč na svých kopačkách a hned v úvodu utkání si vytvořil dvakrát slibné brankové příležitosti. My jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky, ale v závěru první půle jsme stoprocentní šanci nevyužili pro změnu my,“ smutně poznamenal k dění na hrací ploše v prvním dějství útočník Viktorie. To ve druhém poločase se již branek diváci dočkali, bohužel pouze v síti Viktorie.

„Druhý poločas byl z mého pohledu vyrovnanější, ale opět jsme doplatili na neproměněnou šanci, kdy jsme trefili tyč a vzápětí z protiútoku jsme inkasovali na 2:0. Myslím si, že Tachov vyhrál zaslouženě, protože byl po celé utkání lepším týmem, a pokud budeme chtít uspět v následujících utkáních, musíme zlepšit produktivitu,“ upozornil závěrem Nedbalý.