Tu si tentokrát zpestřili přípravným zápasem s německým Kickers Selb, který porazili na své umělce 3:1, když hlavním katem soupeře byl útočník František Nedbalý, který vstřelil dvě ze tří branek Ostrováků.

„Prvních pětadvacet minut z naší strany bylo velmi dobrých. Hráli jsme přímočaře, dobře kombinovali a v 10. minutě už jsme vedli 2:0,“ narážel na dvě trefy v úvodní desetiminutovce, o které se shodně hlavou postarali úspěšní střelci František Nedbalý a Ondřej Nýber, trenér Ostrova Ivan Filip.

„Vytvořili jsme i další šance, ale již bez gólového efektu. Poté jsme však polevili a hra se vyrovnala, když si soupeř vytvořil šance, takže se závěrečnou dvacetiminutovkou první půle určitě spokojený nejsem,“ vysvětloval Filip.

I druhou polovinu zápasu načali lépe fotbalisté Ostrova, když svou druhou branku v duelu vstřelil Nedbalý. Alespoň čestné branky se však dočkal i Selb. „I druhý poločas jsme začali dobře, ale opět jsme polevili. I když jsme předvedli několik dobrých akcí na jeden dotek, tak kaňkou na utkání bylo, že nedokážeme udržet koncentraci celých devadesát minut, to nás trápí nejvíce,“ poukazoval Filip na to, kde Ostrov tlačí pověstná fotbalová bota.

FK Ostrov – Kickers Selb 3:1 (2:0)

Branky Ostrova: František Nedbalý 2, Ondřej Nýber. FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Rašman, Dušek – Matoušek – Vrba, Kobera, Jankovský, Nýber – Nedbalý (stř. Horváth, Toth, Josífko).