Pane trenére, z pozice nováčka soutěže jste dokráčeli přesně do poloviny tabulky, tedy na osmé místo, panuje s umístěním spokojenost?

Jednoznačně. Z pohledu umístění v tabulce, zisku bodů i předváděné hry musíme hodnotit podzimní část jako velmi úspěšnou. Těší mě, že jsme toho dosáhli s prakticky stejným týmem, který postoupil z krajského přeboru a doplnili ho jen navrátivší se odchovanci klubu.

Už v úvodu nového ročníku jste se museli vypořádat s absencí klíčového hráče Vojtěcha Machka, jak náročné to bylo?

Samozřejmě to byl velký zásah do sestavy. Byli jsme rádi, že nakonec nemusel podstoupit operační zákrok a jeho zápasová pauza byla jen tříměsíční. Jeho zkušenosti nám v úvodních kolech chyběly.

A právě úvod podzim vám nevyšel, když jste překvapivě museli skousnout dvě prohry…

Vstup do soutěže jsme si všichni představovali opravdu jinak. Věřili jsme, že první domácí utkání zvládneme a následně v derby s Chebem budeme také bodovat. Bohužel jsme doma se Štětím byli hodně nervózní a zaslouženě prohráli. V utkání s Hvězdou ve Františkových Lázních jsme pak podali náš nejhorší podzimní výkon.

Zdroj: Daniel Seifert

Poté jste prakticky brali body v domácím prostředí…

Důležité pro nás bylo, že jsme zvládli druhé domácí utkání s dalším nováčkem z Nespek. V republikových soutěžích je potřeba sbírat body v domácím prostředí, nám se to dařilo a kluci si začali věřit. Jsem rád, že se nám povedlo před vlastními fanoušky vyhrát derby s Březovou nebo porazit jednoho z favoritů soutěže Kladno.

To na hřišti soupeřů jste oproti domácímu prostředí působili matným dojmem, v čem jste viděl příčinu?

Nemyslím si, že jsme působili matným dojmem. Každé utkání má svůj příběh, body z venku se vozí těžko a každý má svoji cenu. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se nám podařilo přivézt více bodů. V některých utkáních jsme možná měli až moc respektu k soupeři, někdy se nám nedařilo podle našich představ.

Můžete tedy prozradit, kde tým během podzimu tlačila pověstná bota a naopak, s čím jste byl spokojený?

Už jsme na to trochu narazili v předchozích dvou otázkách. Trochu mě trápí nevyrovnanost našich výkonů. Týká se to jak celého týmu, tak i jednotlivců. Když se nám podaří naši výkonnost ustálit, získáme další zkušenosti, tak věřím, že se dokážeme i nadále posouvat. Spokojený jsem s přístupem hráčů k tréninkům, docházkou a dobře fungující kabinou.

Vy jste zastáncem dobré defenzivy, jak byste hodnotil čtyřiadvacet inkasovaných branek?

Samozřejmě bych si dokázal představit, že budeme mít na svém kontě méně inkasovaných branek. Jestliže chceme být v divizi úspěšní, je třeba mít dobře vyváženou defenzivní i ofenzivní činnost. Některé branky byli opravdu hodně laciné, na součinnost hráčů se zaměříme v zimní přípravě.

FK Ostrov – FK Brandýs nad Labem 2:1 (1:0).
FOTO, VIDEO: Vítězné loučení. Ostrov udolal v podzimní derniéře Brandýs

Určitě jste také pomýšleli na více vstřelených branek, než tomu bylo?

Je potřeba si uvědomit, že už nejsme v krajském přeboru. Soupeři jsou kvalitnější, mají defenzivu lépe propracovanou, do šancí se dostává hůř. Spíše bych byl rád, kdyby se na produktivitě podílelo více hráčů.

Jak máte naplánovanou pauzu, kdy zahájíte zimní přípravu a jakou bude mít náplň?

Do 8. prosince trénujeme třikrát týdně. Využíváme jak naši novou UMT, tak i tělocvičnu. Do programu jsme zařadili futsal, basket, stolní tenis, florbal či bowling. Zimní přípravné období zahájíme ve středu 10. ledna, kdy nás čekají tréninky na UMT, opět využijeme posilovnu Atlantis. V plánu jsou samozřejmě i přípravná utkání, vesměs s týmy ČFL a divizí.

Jsou na programu během zimní přestávky nějaké změny v týmu, poohlédnete se po případných posilách?

Rád bych i v jarní části pracoval s kádrem, který tu je nyní. Pohyb v týmu však nemohu vyloučit, jak směrem ven, tak i dovnitř. V tuto chvíli je však předčasné být konkrétní. Nemám informace, že by chtěl někdo z klubu odejít, ale ve fotbale se vše mění rychle. Kdyby měl někdo přijít, tak by to musel být hráč do základní sestavy.

Soutěž máte dobře rozehranou, ale jarní část bývá o poznání náročnější, už jen kvůli vyrovnané tabulce…

Tabulka je opravdu velmi vyrovnaná. Navíc u nás bývá jarní část ovlivněna tím, že máme v týmu hodně studentů a jejich docházka je logicky na jaře oproti podzimu horší. Bude to pro nás výzva, dobře se připravit a navázat na výsledky z podzimní části soutěže.


Načítám tabulku ...