„Tentokrát nám to prostě nelepilo, na co jsme sáhli, tak všechno bylo špatně, ale někdy takové zápasy jsou,“ říkal po první jarní prohře v domácím prostředí jeden z nejzkušenějších hráčů Ostrova stoper Petr Řehák. Přitom Ostrováci vlétli do zápasu aktivně, když si vytvořili i šance, ale ty jak Janda, tak i Dušek nedokázali gólově zúročit.

A tak uhodilo na straně druhé, kdy po rychlém přechodu zajistil hostům vedení Patrik Valenta. V závěru první půle znovu Ostrov Neratovice zatlačil, ale opět se mu brankově nedařilo. A přišel tvrdý trest, když ve 45. minutě zařídil hostům dvoubrankové vedení Tadeáš Freisler.

FK Ostrov – FK Hvězda Cheb 4:0 (1:0).
FOTO, VIDEO: Ostrov zhasl v derby Hvězdu čtyřmi góly

„V přípravě na zapas jsme si řekli, jak se Neratovice u nás budou chtít prezentovat, což také stalo. Soupeř nás ničím nepřekvapil, jediným rozdílem byla efektivita v zakončení, když oba týmy měly čtyři šance, a Neratovice dokázaly dvě proměnit,“ popisoval Řehák první poločas, během kterého se zcela jistě fanoušci nenudili.

„Škoda zejména druhého gólu,“ narážel vytáhlý stoper na tradičního šatňáka, který hodně snížil akcie Ostrova na bodový zisk v duelu. „Něco jsme si řekli v kabině, ale bohužel jsme v úvodu druhé půle brzy inkasovali třetí branku, když tak bylo víceméně po zápase,“ nehledal výmluvy Řehák.

Jakub Kostka, záložník FK Ostrov.
A zase ten Kostka. Mladá puška Ostrova řádila v Brodu, dvěma zásahy zařídila bod

V závěru duelu přidaly Neratovice ještě čtvrtou branku, čím dosáhly na výhru 4:0. „Musím sportovně uznat, že druhý poločas, jsme tahali za kratší konec. Nic se nám nedařilo, všechny míče z odrazu měl soupeř, i to pověstné štěstíčko, se k nám tentokrát otočilo zády,“ doplnil k duelu Řehák.

FK Ostrov – FK Neratovice-Byškovice 0:4 (0:2). Branky: 25. Patrik Valenta, 45. Tadeáš Freisler, 51. Andrej Weickert, 81. Mert Salimehmed. Rozhodčí: Lafek – Hes, Maiello. ŽK: 3:1. Diváci: 163. Ostrov: Tichota - Janda (46. Novotný), Toth (46. Stan), Řehák, Dušek – Šupík (71. Zedníček), Machek (61. Bursík), Jankovský, Kostka, Matoušek – Nýber (71. Erlebach).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...