Zamíří v něm Mariánské Lázně i Březová na půdu soupeře, zatímco Ostrov bude skládat po třech prohrách v řadě za sebou reparát před svými fanoušky.

TŘETÍ KLATOVY
Mariánskolázeňští fotbalisté se vydají v sobotu 13. října do Klatov, kde se střetnou od 15.30 hodin s tamním SK. „Klatovy docela chytly začátek soutěže a jsou rozjeté. Prezentují se agresivním fotbalem, především v osobních soubojích,“ poukazoval na hlavní zbraně soupeře trenér Viktorie Stanislav Purkart.

Jenže obavy musí jít stranou. Jeho tým potřebuje body jako sůl. „Musíme hrát ze zajištěné obrany a využít naše gólové příležitosti. Tentokrát to musí být z naší strany důsledný výkon, bez větších chyb,“ varoval Purkart.
A ví proč. Viktoriány totiž v podzimní části trápí nejen koncovka, ale především chyby v obraně, které soupeři dokázali vždy brankově potrestat. „Věřím, že konečně prolomíme naši střeleckou smůlu, je to o jednom zápase, a fotbalová štěstěna se přikloní také na naši stranu,“ přeje si trenér Mariánských Lázní.

Pokud Viktoria prohraje, mohou se jí řádně vzdálit sousedé v tabulce. „Víme, že to bude těžké, ale chtěli bychom dosáhnout na jakýkoliv bodový zisk, jelikož víme, že z Klatov se body jen tak nevozí,“ podotkl Purkart.

MOSTECKÝ FK
O pověstných šest bodů se budou prát v sobotu v 10.15 fotbalisté březovské Olympie na půdě Mosteckého FK. Tentokrát půjde o body z kolonky důležité.

„Víme, co je v sázce, proto máme cíl bodovat. V předešlém utkání v Chomutově nám k výhře chyběl krůček, tak snad se tentokrát přikloní fotbalová štěstěna na naši stranu,“ narážel březovský trenér Petr Peterka na smolnou prohru 2:3 v Chomutově. Březovákům se v podzimní části daří více právě na hřišti soupeřů.

„Máme to letos obráceně, když se nám v minulé sezoně dařilo více doma, tak snad to potvrdíme i v Mostě,“ přeje si trenér Olympie a pokračoval: „Soutěž je hodně vyrovnaná, což jde vidět i na tabulce, takže každý bod v této soutěži bude hodně cenný, pokud budou tři, tím ještě lépe.“

PRAŽSKÝ METEOR
Fotbalový reparát čeká hráče ostrovského FK před jejich fanoušky, když v sobotu 13. října od 15.30 hodin vyzvou pražský Meteor. „Pro nás to bude tentokrát opravdu velmi důležité utkání,“ dobře ví ostrovský kouč Ivan Filip.

A není divu. Ostrováci v posledních kolech marně lapali po bodovém dechu. „Tabulka je hodně vyrovnaná, takže v domácím prostředí nesmíme ztrácet body. Co se týče soupeře, tak je na stejné úrovni jako my, takže toho musíme využít,“ je si vědom Filip. Ostrováci tak chtějí zlomit nepříznivou sérii. „Hraje se prakticky o šest bodů, takže se chceme vrátit k výkonům z prvních pěti duelů, snad se k nám tentokrát přikloní i štěstí. Hlavně musíme vstřelit branky a vyvarovat se individuálních chyb,“ uzavřel Filip.