Na pořadu totiž bude další uvolnění opatření kvůli koronaviru, které navrátí fotbalisty zpět na jejich stadiony. „Těšíme se moc, konečně se zase bude moct trénovat a hrát,“ přibližuje natěšenost fotbalistů trenér ostrovského FK Jiří Štěpán.

A během závěru prosince se budou mít jeho svěřenci co otáčet, jelikož podzimní část Fortuna Divize B se bude dohrávat již zkraje nového roku, přesněji o víkendu 30. a 31. ledna. Ostrováci tak zahájí ve čtvrtek 3. prosince v netradičním termínu zimní přípravu.

„Zimní přípravu zahájíme 3. prosince, takže budeme mít necelé dva měsíce, což je dostatečně dlouhá doba na to, abychom se dobře připravili na dohrání podzimní části,“ vypočítává ostrovský trenér. To v Ostrově však koketovali s návratem na hřiště již po prvním uvolnění, které však omezovalo počet hráčů na šest v jedné skupině.

„Právě že se takto moc trénovat nedalo, proto jsme posunuli tréninky až na čtvrtek, tedy 3. prosince, kdy bychom měli trénovat již ve více lidech pohromadě,“ připomněl rozhodnutí o posunutí data startu zimní přípravy ostrovský trenér.

I přesto nebudou v Ostrově příliš na zimním drilu měnit, zůstane vesměs stejný, jako tomu bylo v uplynulých letech.

„Příprava bude podobného ražení jako minulou sezonu. Nejprve nabereme kondici a postupně se zaměříme na jednotlivé herní činnosti,“ přiblížil náplň, která jeho svěřence čeká, Štěpán.

Během tréninkových jednotek či případných přípravných zápasů však budou muset i nadále jak hráči, tak i realizační tým dodržovat přísná hygienická opatření.

„Myslím si, že to není nic, co bychom neměli zvládnout,“ upozorňuje Štěpán. Oproti minulým sezonám se fotbalisté navíc budou muset poprat s dřívějším návratem do mistrovských soutěží, když se v lednu bude nejprve dohrávat podzimní část soutěže, která byla kvůli koronaviru pozastavena, a posléze na ni naváže jarní část.

„Samozřejmě je to lepší varianta. Pořád jsme amatérská soutěž a hráči i realizační tým mají své zaměstnání, takže v týdnu by byl obrovský problém dát mužstvo dohromady,“ naráží Štěpán na možnost, že by se podzimní část dohrávala během týdne v rámci jarní části. Týmy se navíc mohly poohlédnout během fotbalové výluky po případných posilách.

„Jelikož nás čeká opravdu náročný program, v jarní části potřebujeme mít široký kádr, takže i v těchto věcech jsme pracovali,“ dodává závěrem Štěpán.


Načítám tabulku ...