„Věděli jsme, že nás čeká dobrý soupeř, který hraje důrazně a má dobrou hru dopředu,“ vracel se zpět k derby trenér Ostrova Jiří Štěpán. Fotbalový fajnšmekr si tak přišel na své, když se hrálo nahoru dolů a oba týmy si vytvořily brankové příležitosti. „Viktoria měla velmi dobré krajní záložníky,“ všiml si Štěpán.

„Bylo vidět, že jsou sehraní, a i obdržená branka byla po velmi dobré vykombinované akci,“ narážel na trefu Jakuba Lattische v závěru prvního poločasu, která, jak se později ukázalo, byla jedinou v utkání. „Na šance to bylo asi vyrovnané utkání,“ poukázal trenér Ostrova. Do druhého poločasu šel výběr z Krušných hor s jednobrankovým mankem, cíl měl jasný, vyrovnat. „Bohužel se nám přestalo dařit v rozehrávce, zbytečně jsme ztráceli balony a opticky jsme byli pod tlakem,“ připomněl. „Během druhého poločasu jsme si vytvořili dvě tři stoprocentní šance, které nám však zhatil gólman hostů Šmejkal,“ narážel Štěpán na dvě tutovky v podání Lukáše Jankovského, které brankář hostů zneškodnil.

„I Viktoria si vytvořila šance, navíc nastřelila břevno, myslím si, že vzhledem k průběhu utkání vyhrála zaslouženě,“ přemítal ostrovský trenér. A právě největší překážkou pro Ostrov byl gólman Viktorie David Šmejkal, který přiváděl hráče Ostrova svými parádními zákroky do úzkých.

„Zachytal velmi dobře,“ uznával Štěpán. Ostrov tak má před sebou generálku, ve které se v sobotu 29. února střetne od 14 hodin s Domoušicemi. „Duel s Viktorií nám ukázal, na čem ještě musíme zapracovat a co vypilovat před posledním přípravným utkáním,“ dodal na závěr Štěpán.

FK Ostrov – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:1 (0:1)

Branka: Lattisch Jakub.

FK Ostrov: Vaněček (46. Süttö) – Janda, Vondráček, Stan, Toth (55. Liška) – Bursík (55. Veselý), Kobera, Kočí, Matoušek – Jankovský – Fišer (55. Kostka).

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Parák, Braun, Lukáš – Habart, Drahorád, Pěček, Popovič, Prokš (75. Holeček) – Holub, Lattisch (46. Nedbalý).