V něm se pořádně zapotí především ostrovský FK, který přivítá v sobotu 28. května na svém stadionu od 17.00 hodin lídra béčkové skupiny Most-Souš. Favoritem bude bezesporu klub z Ústeckého kraje, který se netají postupovými ambicemi do české fotbalové ligy. Ostrováci však dokázali v podzimním měření sil Most--Souš porazit 1:0 na jeho hřišti. Tento výsledek by zcela jistě brali i v jarní odvetě v domácím prostředí.

Chebská Hvězda porazila v derby v rámci Fortuna divize A Mariánské Lázně 3:1.
Duo káček chebské Hvězdy zničilo Viktorii, bod bral Ostrov a Březová padla

Na svém stadionu se představí o víkendu, přesněji v sobotu 28. května, netradičně od 13.00 hodin v béčkové skupině Olympie Březová. Ta nezažívá příliš povedené jaro, o čemž svědčí i propad na dvanáctou příčku. To její soupeř Aritma Praha se vyhřívá v horních patrech tabulky, kde jí patří průběžná šestá příčka, a na Sokolovsko tak zamíří v pozici favorita.

Prolomit třicetibodovou hranici bude chtít v sobotu 28. května od 16.00 hodin chebská Hvězda. Ta si řádně užívá jarní část divize A, ve které pomalu, ale jistě kráčí k záchraně v soutěži, když se vzdaluje sestupovému pásmu.

Slavia Karlovy Vary dnes vyzve v Drahovicích od 17.00 hodin Příbram B.
Slavia dnes vyzve béčko Příbrami, Sokolovu se pak postaví jedenáctka Benešov

Další krok může udělat před svými fanoušky, před kterými se střetne s Rokycany, na něž ztrácí v tabulce pět bodů. Na podzim prohrála Hvězda na půdě soupeře 1:2, takže v domácím prostředí má před sebou náročný reparát.

Napilno bude mít v závěru jarní části Fortuna divize A mariánskolázeňská Viktoria, která se propadla po prohraném chebském derby na dvanáctou příčku, tedy nad hranici sestupového pásma. Proto potřebuje v závěru soutěže notně bodovat. První krok může udělat v sobotu 28. května od 17.00 hodin na půdě Doubravky, tedy sedmého týmu tabulky.