Vysokou prohru 1:7 si Ostrováci připsali na půdě favorizované Hostouně. „Zaspali jsme úvodní dvacetiminutovku a to bylo asi klíčové. Potom jsme sice byli lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit naše stoprocentní šance. Naopak po třetím inkasovaném gólu jsme přestali úplně hrát a nechali si dát další branky, ale na prohru 1:7 to nebylo,“ vracel se k výprasku v Hostouni záložník Ostrova Michal Kobera.

Podstatně hůře pak dopadl Ostrov v domácím prostředí, ve kterém vyzval poslední celek tabulky Rakovník, se kterým překvapivě musel skousnout prohru 1:3. „Hned na začátku zápasu jsme inkasovali branku, v závěru prvního poločasu pak druhou. Soupeř hrál chytře a jednoduše. My jsme sice měli více ze hry a vypracovali si několik šancí, ale opět jsme je nedokázali proměnit. Patnáct minut před koncem se nám podařilo snížit, ale o pět minut později byla proti nám odpískaná penalta a bylo po zápase,“ zklamaně popisoval druhou prohru v řadě za sebou Kobera.

Pro třetí prohru si zajeli hráči z Krušných hor do Zbuzan, kde nakonec prohráli 0:6. „Opět jsme inkasovali v úvodu první půle, a v jejím závěru pak obdrželi branku druhou. Druhý poločas jsme se chtěli pokusit co nejdřív snížit, ale místo toho vstřelily Zbuzany třetí gól a to nás položilo. Do konce zápasu jsme pak obdrželi tři branky, na druhou stranu však Zbuzany podaly velmi kvalitní výkon, když zaslouženě vyhrály. „Musíme vše hodit za hlavu a připravit se na důležitý domácí zápas s Meteorem,“ dodal závěrem Kobera.