Chomutov, který se představil na ostrovském pažitu i s exligisty Patrikem Gedeonem a Martinem Bočkem, vytěžil z minima maximum a díky hattricku Filipa Turka vylepšil svou bilanci na hřišti soupeřů. To fotbalisté Ostrova se řádně mohli drbat na hlavě. Šancí si sice vytvořili v důležitém utkání na dva zápasy, ale zradila je koncovka. A to byl rozhodující faktor zápasu.

Skóre utkání se poprvé měnilo na ostrovském stadionu v 11. minutě, kdy pohlednou souhru v podání Chomutova brankově zúročil Filip Turek. Vyrovnání přinesla 18. minuta, kdy se úspěšnou střelou z hranice šestnáctky prezentoval záložník Michal Kobera. Poté si Ostrováci vytvořili několik šancí, ale bez úspěchu. Co se nepovedlo jim, povedlo se na straně druhé, když ve 23. minutě navrátil hostům vedení svou druhou trefou Filip Turek.

I po změně stran se Ostrov tlačil před branku soupeře, když si vytvořil stoprocentní šance, ale ani ty nedokázal využít, když vše řešil až křečovitě, a zákonitě přišel gólový trest. A opět to byl chomutovský kanonýr Filip Turek, který v 71. minutě vsítil zlomovou branku duelu, která Ostrováky poslala zpět do krajského přeboru.

FK Ostrov – FC Chomutov 1:3 (1:2). Branky: 18. Kobera Michal – 11. , 23. a 71. Turek Filip. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 1:1. Diváci: 253.

FK Ostrov: Süttö – Janda, Rašman, Vondráček, Dušek – Vrba (46. Kostka), Kobera, Jankovský, Liška – Nedbalý, Nýber.