„Páteční trénink jsme věnovali přípravě na utkání s Mostem, když jsme se soustředili především na standardní situace,“ poukázal na úvod ostrovský trenér Ivan Filip.

A příprava to byla úspěšná. Ostrov vesměs přikryl všechny vytáhlé hráče Mostu, a tím během utkání držel své bodové akcie hodně vysoko. „Věděli jsme, že Most vsází hodně na standardky, a my jsme je dokázali až na pár výjimek ustát,“ pochvaloval si Filip. V 17. minutě se navíc Ostrov dostal do vedení, když Nýber gólově potrestal zaváhání mostecké obrany. „Pro nás to bylo hodně důležité. Poté jsme soupeře přehrávali a vytvořili si i další šance, ale již se nám brankově nedařilo,“ podotkl k utkání ostrovský trenér.

Ve druhém poločase mohl Ostrov navíc navýšit své vedení. „Šance jsme na to měli, nastřelili jsme tyčku a několik šancí nám zlikvidoval mostecký brankář. Podle průběhu duelu jsme o gól byl lepší,“ dodal k hodnocení trenér.

FK Ostrov – Mostecký fotbalový klub 1:0 (1:0).

Branka: 17. Nýber Ondřej. Rozhodčí: Švagr – Krejsa, Vokoun, DFA Řezáč. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (76. Lumír Šípek). Diváci: 385.
FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Klaus, Matoušek – Pachta, Kobera – Nýber, Jankovský (87. Vrba), Dušek (82. Liška) – Bahleda (66. Tolar). Trenér: Ivan Filip.