Během uplynulých dvou týdnů odehráli Ostrováci dva náročné zápasy, první s druholigovým Sokolovem, se kterým pohráli 0:6, ve druhém pak nestačili na třetiligovou karlovarskou Slavii, které podlehli vysoko 1:8.

„Věděli jsme, že nás čeká v Sokolově náročné utkání. Očekávali jsme kondiční utkání a to se také potvrdilo. Bohužel jsme udělali mnoho individuálních chyb, ze kterých Sokolov vstřelil pět ze šesti branek. To ještě dvě tři tutovky neproměnil. Určitě byl vidět rozdíl mezi soutěžemi a také kvalitou hráčů,“ vracel se zpět k porážce na půdě druholigového Sokolova Jiří Štěpán.

Druhou prohru si připsali fotbalisté Ostrova v okresním derby se Slavií. „Bohužel nás od zahájení přípravy trápí nemoci, zranění či pracovní zaneprázdnění hráčů, proto jsme do Varů odjeli pouze s dvanácti hráči. Samozřejmě jsme šli do utkání z plné přípravy, takže i když jsme bojovali, Slavia byla lepším týmem. Svou převahu vyjádřila i brankově, zejména pak ve druhém poločase, kdy už jsme nestačili fyzicky,“ smutně poznamenal k druhé porážce v rámci zimního drilu Štěpán.

Ostrov tak nezahájil přípravu podle svých představ. „Samozřejmě porážky mrzí, ale střetli jsme se na úvod s dvěma silnými soupeři, a pořád je to příprava, takže nechceme výsledkům přikládat velký význam,“ poukázal Štěpán.

Ostrov tak má před sebou třetí týden zimních galejí, který zakončí v sobotu 1. února třetím přípravným zápasem, když se představí v Sokolově, kde se střetne na tamní umělce od 10 hodin s výběrem Baníku U19.

„Musíme se soustředit na další utkání před námi, dát se fyzicky i psychicky dohromady,“ dodal kouč.