„Samozřejmě jsme rádi, že jsme si konečně zahráli,“ s úsměvem si pochvaloval ostrovský trenér Ivan Filip. S exdivizními Louny Ostrov nakonec uhrál divokou remízu 4:4, když však během duelu vedl o dvě branky. Hattrickem k tomu přispěl Jan Tolar. Ostrovští vstoupili do zápasu v překvapivém rozestavení. „Chtěli jsme něco změnit, tak doufám, že se nám nové rozestavení během divizní sezony osvědčí,“ přeje si Filip.

V samotném utkání jako první zahrozili hosté, ale jako první se z branky radovali hráči Ostrova, jmenovitě Ondřej Nýber, který v 8. minutě využil brejkové situace. O dvě minuty později vedl Ostrov již o dvě branky, to se do střeleckých statistik zapsal z dorážky Jan Tolar.

Ve 14. minutě se Louny dostaly na dostřel po proměněném pokutovém kopu. Poločasový stav však stanovil taktéž z penalty ostrovský Jan Tolar.

„První poločas jsme odehráli velmi aktivně, dařila se nám kombinace, brejkové situace a předvedli jsme výkon, který bychom si v divizi představovali. Na druhou stranu ale musíme ještě zapracovat na proměňování šancí,“ podotkl k první pětačtyřicetiminutovce Filip. Během poločasové přestávky oba týmy své řady prostřídaly a to se odrazilo i na skóre. Během úvodních pěti minut Louny vyrovnaly, když dvakrát dokázaly zúročit standardní situaci.
Vedení navrátil Ostrovu po rohu a přesné hlavičce Jan Tolar, který tak docílil hattricku. Jenže Louny se nevzdaly a po další standardce vyrovnaly.

„Po prostřídání jsme propadali při standardních situacích, když jsme z nich třikrát inkasovali, na tom budeme muset ještě pořádně zapracovat, protože tyto situace utkání rozhodují,“ je si vědom Filip. V závěru Ostrov chtěl zvrátit ukazatel skóre ve svůj prospěch, ale neuspěl. „V závěru zápasu jsme nastřelili tyč a měli ještě další velkou šanci, ale již jsme ji nedokázali brankově zúročit,“ poznamenal k závěru zápasu ostrovský trenér. Ve středu, tedy 25. července, zamíří jeho výběr do Chomutova, kde poměří své síly s tamním FC. „S Chomutovem se střetneme v divizi, víme, že disponujeme velmi kvalitním kádrem, takže uvidíme, jak jsme na tom,“ dodal Filip. Utkání bude v Chomutově zahájeno v 18.00 hodin.

FK Ostrov - Louny 4:4

Branky Ostrova: Tolar Jan 3 (1 PK), Nýber Ondřej. Poločas: 3:1.
FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Klaus, Likša – Pachta, Kobera – Nýber, Bahleda, Dušek – Tolar (stř. Timko, Horvát, Matoušek, Vrba, Toth, Filák). Trenér: Ivan Filip.