„Pořád žijeme,“ narážel trenér Ostrova na důležitý bodový zisk v cestě za divizní záchranou. Ale tentokrát to nebylo v podání fotbalistů Ostrova to pravé ořechové. „Soupeř se na hru lépe koncentroval, byl důraznější, my byli u všeho pozdě,“ vypočítával rozdíly v prvním poločase Filip.

Právě Libiš z první své akce vstřelila gól, a to již v 8. minutě, když se prosadil Jan Vetešník. Inkasovaná branka pak ostrovský výběr probudila. „Dvacet minut v závěru utkání jsme již byli lepším týmem, vytvořili si šance, ale proměnili jen jednu,“ připomněl vyrovnávací trefu Ondřeje Nýbera z 36. minuty.

Po změně stran pak vrhl Ostrov všechny své síly do útočné síly, ale několikrát mu chyběl pověstný fotbalový kousek štěstí.

Zvláště pak při pokutovém kopu Františka Nedbalého z 65. minuty, který v souboji s brankářem Libiše Michalem Brožkem neuspěl. „Rozhodující moment duelu, kdybychom vstřelili branku, věřím, že bychom dotáhli zápas do výhry,“ zklamaně popisoval důležitý moment zápasu Filip. Navíc Libiš dohrávala zápas o deseti hráčích po vyloučení Libora Bíby. „Šance jsme si vytvořili, ale chybí nám v koncovce kousek štěstí, prostě to urvat,“ smutně poznamenal trenér.

Ostrov tak v domácím prostředí uhrál remízu a poté poprvé uspěl v penaltovém rozstřelu. „Až třetí pokus v penaltové loterii byl pro nás úspěšný, sice jsme se Libiši přiblížili jen na rozdíl čtyř bodů, ale je to škoda, měli jsme na vítězství. Na druhou stranu jsme stále ve hře o záchranu,“ uzavřel Filip.

FK Ostrov – TJ Sokol Libiš 1:1 (1:1) – PK 5:3. Branky: 36. Nýber Ondřej – 8. Vetešník Jan. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (66. Libor Bíba). Diváci: 120.

FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Rašman, Dušek – Nýber, Matoušek, Jankovský, Kobera, Vrba (56. Plos) – Nedbalý.