„Na Aritmě jsme chtěli navázat na druhý poločas proti Neratovicím,“ vracel se zpět k utkání se Středočechy záložník Ostrova Miroslav Hackl. Jenže zůstalo pouze u přání. Domácí totiž nepřipustili žádné překvapení a od úvodních minut si šli pro vítězství. „Bohužel jsme relativně brzy obdrželi branku,“ narážel Hackl na branku ze 25. minuty, kterou obstaral Tomáš Kalina.

„Následně soupeř zalezl a po našich zbytečných ztrátách chodil do rychlých protiútoků,“ připomněl taktiku Aritmy po vstřelené vedoucí brance. A ta se pražskému klubu vyplatila, když první poločas brankově uzavřel ve 39. minutě Jiří Junek.

Do druhého poločasu šel Ostrov s cílem korigovat ukazatel skóre, ale to se nepovedlo. Naopak Aritma uštědřila hostům v 55. minutě třetí políček. „Byl to smolný gól po rohu,“ smutně poznamenal Hackl ke třetímu inkasovanému gólu, který obstaral v 55. minutě Jakub Šedivý.

„Tím jsme dostali soupeře na koně,“ je si vědom ostrovský forvard. A toho dokázali domácí využít, když přidali další dvě branky, o které se podělili Adam Novotný a Mikuláš Jáša. „Aritmě vycházelo téměř vše, na co sáhla,“ upozorňoval Hackl. Pro Ostrov to tak byla devátá porážka na hřišti soupeře.

„Nezbývá nám nic jiného než získat další body příští zápas doma,“ podotkl závěrem k dalšímu duelu, ve kterém se Ostrov představí v domácím prostředí, v němž bude hostit celek Brandýsa nad Labem.

Aritma Praha – Ostrov 5:0 (2:0). Branky: 25. Kalina Tomáš, 39. Junek Jiří, 55. Šedivý Jakub, 62. Novotný Adam, 67. Jáša Mikuláš. Rozhodčí: Míč. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Ostrov: Vaněček – Janda (63. Sýkora), Řehák, Stan (63. Toth), Dušek – Hackl, Jankovský (67. Zedníček), Machek, Mestl (80. Liška) – Bursík, Lattisch (67. Hron).