Ti totiž mají před sebou v úvodních čtyřech kolech tři domácí zápasy. Ten první je čeká již tuto sobotu 11. srpna, kdy otevřou podzimní část divizní soutěže.

Do Ostrova se vydá Brandýs nad Labem, a na programu tak bude souboj nováčků skupiny B, jelikož Brandýs byl přeřazen ze skupiny C, Ostrov pak ze skupiny A. „Soupeř, který hrál v uplynulém ročníku ve skupině C, která patřila k nejtěžším, vyhlásil cíl hrát do pátého místa, takže nás určitě nečeká na úvod nic jednoduchého. Navíc v týmu soupeře je několik zkušených hráčů,“ poukazoval na sílu soupeře ostrovský trenér Ivan Filip. Přesto Ostrov nechce hrát druhé housle. „Nevíme, co od soutěže, ale i soupeře čekat, i přesto se chceme prosadit naší hrou, snad se nám podaří i zužitkovat naše brankové příležitosti, jelikož úspěšnost není moc velká,“ připomněl Filip, kde tým prozatím tlačí pověstná bota.

Ostrov zahájí domácí premiéru od 17.00 hodin. „Budeme kompletní a je to domácí duel, takže chceme vyhrát. Už tento zápas nám napoví, jak na tom jsme. Pak vše budeme směrovat na další zápasy, ve kterých nás čekají hodně silné týmy,“ dodal Filip.