Nestalo se tak. Ostrov vybojoval pouze bod po nerozhodném výsledku 1:1, když následný bonusový bod zůstal po penaltovém rozstřelu v Březové.

„Jsem zklamaný, chybělo nám srdíčko, drajf, takhle se o záchranu nehraje, bohužel, takže naše naděje na udržení v soutěži je už jen teoretická,“ smutně se rozpovídal po neúspěšném derby ostrovský trenér Ivan Filip.

Přitom jeho fotbalová družina rozehrála duel velmi dobře, když již v 9. minutě šla do vedení po přesné ráně Ondřeje Nýbera.

„Úvodní branka nám hodně pomohla, ale přesto se poté odehrál vyrovnaný poločas, kdy si oba týmy vytvořily šance, ale hrálo se de facto od vápna k vápnu,“ narážel Filip na vedení svého týmu po prvním poločase.

Po změně stran však Březová dokázala vyrovnat a s Ostrovem najednou bylo zle. „Řekli jsme si, že Březová musí hrát, že budeme spoléhat na hru zezadu a následné brejky. Jenže přišla individuální chyba, čehož Březová využila, a najednou my jsme museli hru otevřít s vidinou vítězství,“ poukazoval Filip. Vítěznou trefu se Ostrovu již nepodařilo vstřelit.

„Brejky jsme měli dva tři, ale nedokážeme je brankově zúročit. Soupeře jsme sice v závěru zatlačili, vytvořili si pár závarů, ale bez branek se zápasy prostě nevyhrávají,“ dobře ví Filip a pokračoval: „Penalty nám bohužel nevyšly, a tím pádem jsme se na sto procent přiblížili návratu do krajského přeboru, jelikož naše šance na udržení divize je už jen teoretická.“

FK Olympie Březová – FK Ostrov 1:1 (0:1) – PK 6:5

Branky: 67. Veselý Pavel – 9. Nýber Ondřej. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 2:1. Diváci: 160.

FK Olympie Březová: T. Martinec – Burkyt (37.šaloun), Veselovský (73. Neudert), Horvát, Nimrichter – M. Stöckner (57. Veselý), Bereczký, Kratochvíl, Kursa (84. Slabyhoudek) – R. Stöckner, D. Martinec.

FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Glanc, Dušek – Vrba (68. Liška), Jankovský, Kobera, Kostka (73. Plos) – Nedbalý, Nýber.