Tým pod vedením trenéra Ivana Filipa totiž dosáhl na čtrnáct bodů, za což vyinkasoval čtrnáctou příčku, na které přezimuje.

„Je to škoda, určitě jsme mohli dosáhnout na více bodů, ale bohužel nás opět bude čekat náročné záchranářské jaro,“ smutně poznamenal k podzimní části trenér Ivan Filip.

Cestu za záchranou načnou Ostrováci dnes od 18 hodin na svém stadionu, kde odstartují zimní přípravu. „Trénovat se bude čtyřikrát v týdnu a víkendy vyplníme přípravnými duely. Každé pondělí budou hráči absolvovat kruhové tréninky v Atlantisu a pak už bude probíhat příprava na naší umělce, bude hodně herní, nejsem totiž zastáncem výběhů, věřím, že se dá příprava dělat i jinak,“ upozorňoval Filip.

Během přípravy se střetnou hráči Ostrova převážně s účastníky divize či ČFL. „Máme naplánováno sedm přípravných zápasů, ve kterých se střetneme například s Tachovem, Karlovými Vary, Doubravkou či Mariánskými Lázněmi,“ přiblížil Filip soupeře pro zimní přípravu.

I Ostrov se během fotbalové přestávky poohlédne po případných posilách, aby mohl vhodně doplnit kádr, který bude usilovat v jarní části o udržení divize.

„Z Karlových Varů se do přípravy zapojí Milan Novotný. Dále jednáme o třech posilách, ale nechci je ještě prozrazovat, až bude vše uzavřené,“ dodal ke změnám Filip.

První přípravný duel odehraje Ostrov ve středu 16. ledna na umělé trávě v Drahovicích, kde se mu postaví do cesty od 18 hodin karlovarská Slavia, tedy účastník ČFL.