„Motorlet byl od úvodních minut lepší, byl více na míči, přehrával nás zejména ve středu hřiště, a tím si vytvářel i šance. Kdyby první poločas skončil 1:4, určitě by se nikdo nedivil, přežili jsme klinickou smrt,“ poukazoval ostrovský trenér Ivan Filip. Ostrováci se sice ujali vedení po brance Ondřeje Nýbera, ale to bylo ze strany týmu z Krušných hor v prvním dějství vše.

„To ještě soupeř neproměnil penaltu a nás několikrát podržel brankář Michal Süttö,“ narážel Filip na důležité momenty prvního poločasu. Před druhým poločasem změnil Ostrov své rozestavení a to nakonec přineslo kýžené ovoce.

„Začátek sice opět patřil Motorletu, ale poté se začalo dařit i nám, a navíc jsme vstřelili dvě branky, čímž jsme otočili vývoj duelu v náš prospěch,“ připomněl Filip dvě důležité trefy Františka Nedbalého. A pro Ostrov mohlo být ještě lépe, když v největší šanci propadl z dorážky Ondřej Nýber.

„Soupeře jsme mohli dorazit na 4:2, ale místo toho jsme propadli a v 83. minutě jsme inkasovali po našem nedůrazu,“ litoval promarněné šance. Ostrov nakonec dovedl v dramatickém závěru duel do dělby bodů a k tomu přidal druhý bod po penaltovém rozstřelu. „Pro nás to byly dva zlaté body, když se ohlédnu za vývojem utkání,“ uzavřel Filip.