Již dnes, tedy v pátek 14. července, odehrají první přípravný duel hráči mariánskolázeňské Viktorie. „Zápas odehraje od 18.00 hodin ve Zbůchu, kde se střetneme se Slavojem Mýto, týmem krajského přeboru Plzeňského kraje,“ přiblížil prvnímu soupeře Viktorie trenér Aleš Zach.

„Do utkání určitě nenastoupí Kapolka, Drahorád a Cinkanič, kteří jsou na dovolené. Příležitost tak dostanou ostatní, když každý hráč odehraje minimálně poločas i díky tomu, že tento týden byl ještě celkem tvrdý,“ narážel Zach na letní dril, který jeho tým absolvuje. Derby je pak nachystáno na sobotní dopoledne v Ostrově, tam se postaví tamnímu FK v netradiční čas, v 9.30 hodin třetiligová karlovarská Slavia.

FK Baník Sokolov – FK Ostrov 1:1 (0:1).
FOTO,VIDEO: Ostrovu sebral na úvod přípravy výhru mladíček Baníku Zázrivec

V sobotu, tedy 15. července, čeká první přípravný zápas také chebskou Hvězdu. Ta se pod velením kouče Pavla Velemana představí v 10.15 hodin v Tachově, kde se střetne s tamním FK, který se navrátil zpět na divizní mapu. V sobotu si vystřihne trenérskou premiéru kouč březovské Olympie Marek Kratochvíl, ten se se svým výběrem představí v Plzni, kde se týmu ze Sokolovska postaví Petřín Plzeň, když zápas bude zahájen v 10.30 hodin.

„Bude nám bohužel chybět pět důležitých hráčů, kteří jsou z různých důvodů na tento zápas mimo hru. V utkání tak dostanou prostor především nově příchozí hráči," podotkl kouč Olympie k prvnímu přípravnému duelu. Posledním týmem, který se o víkendu přestaví v přípravném utkání, bude sokolovský Baník, který se v sobotu představí od 10.30 hodin v Rokycanech.