Do sezony jste vstupovali s cílem navrátit se do divize, což se povedlo, panuje tedy spokojenost?

Jednoznačně. Rychlý návrat do divize byl naším jediným cílem, za kterým jsme si šli od prvního kola. Díky kvalitě kádru, přístupu hráčů k tréninkům a utkáním si myslím, že je naše prvenství v soutěži zasloužené.

Jak pro vás byla jarní část náročná, když se soupeři na vás o to více připravovali?

Stejně jako jsme se připravovali my na ostatní týmy, tak se připravovaly ony na nás. Rozdíly mezi týmy občas přinesly naše vyšší výhry a podle toho pak soupeři proti nám hráli. Většinou, hlavně při našich domácích utkáních, nastupovali s defenzivní taktikou, vycházeli z hlubokého bloku, spoléhali na brejky, a bylo na nás, jak si s tím poradíme.

Určitě to pro vás bylo těžší, než tomu bylo na podzim, souhlasíte?

Nemyslím si, že by jaro bylo náročnější než podzim. Když jsme chtěli postoupit, tak jsme naše ambice museli prokazovat od začátku soutěže. A bylo jedno, jestli hrajeme s posledním, nebo druhým týmem tabulky.

Ostrov – Nejdek 7:0 (4:0).
FOTO, VIDEO: Souboj Davida a Goliáše opanoval Ostrov

Navíc jste museli udržet koncentraci hráčů, což asi nebylo také zrovna lehké?

Zase se vrátím k předsezónním cílům. Chtěli jsme současně s postupem udržet kvalitu i kvantitu tréninků, tým připravit na divizní soutěž. Hráči se k tomu postavili čelem a celý rok víceméně zvládli velice dobře. Samozřejmě byly i některé věci, které se mi moc nelíbily, ale celkově můžeme být spokojeni.

Troufnete si říct, v čem byly ve druhé části vaše přednosti a co vám naopak dělalo starosti?

Začátek jara jsme zvládli výsledkově, herně jsem už tak spokojený nebyl. V zimní přípravě jsme hráli převážně s týmy z ČFL a divize, herně i výsledkově jsme tato utkání zvládli velice dobře. Někteří si pak zřejmě mysleli, že to v soutěži půjde už samo, tak jsme si o tom museli promluvit. Celkově jsme se v krajském přeboru prezentovali kombinační hrou v pohybu, vynikali naši křídelní hráči svou rychlostí, dařilo se nám v koncovce. Směrem do defenzivy jsme byli dobře organizovaní.

Můžete označit váš nejlepší zápas a na který byste nejraději zapomněl?

Na jaře jsme velice dobře odehráli utkání doma proti Citicím nebo ve Vintířově, naopak pohárová utkání v Citicích a finále ve Dvorech nebyly podle mých představ.

Nakonec jste dosáhli na mistrovský double, když jste opanovali také krajský pohár…

V pohárových utkáních, kromě finále ve Dvorech, dostali z důvodu absencí (VŠ, práce, zranění) příležitost hráči širšího kádru. Do finále ve Dvorech už jsme šli s cílem vyhrát a získat pohár. Domácí se na nás dobře připravili, nám se úplně nedařilo, a tak musely rozhodnout až pokutové kopy. Jsem rád, že jsme je zvládli a získali i vítězství v poháru.

Finále: Dvory - Ostrov 2:2 (1:1) - PK 4:5.
FOTO, VIDEO: Pohárové drama rozeskl penaltový rozstřel, Ostrov urval double

Vítěznou sérii jste sice neudrželi, ale na druhou stranu jste neprohráli ani jedno z 26 utkání, pokud nepočítáme pohárové bitvy…

Co na to říct? K udržení vítězné série nám chyběla dvě utkání… Je to škoda, taková šance se už nemusí opakovat. I v kabině jsem viděl na hráčích zklamání. Nedá se nic dělat, nyní už se koukáme směrem dopředu.

I co se týče skóre, v podání Ostrova bylo úctyhodné, 161 vstřelených a pouhých osmnáct inkasovaných branek…

Co se týká těchto čísel, tak jsme samozřejmě rádi. Na druhou stranu to asi není dobrá vizitka pro úroveň soutěže. V ofenzivě se nejvíc prosazovali Milan Novotný s Jakubem Kostkou, kteří těžili z práce celého týmu. Inkasovaných branek mohlo být ještě méně, tam máme určitě rezervy.

I přesto, co vám uplynulá sezona ukázala?

Jednoznačně to, že když hráči budou na sobě pracovat, dobře trénovat, dodržovat určité věci, můžou se posunout nejen jako jednotlivci, ale hlavně jako tým. U některých je za ten rok viditelný pokrok, což mi dělá radost. Věřím, že bychom mohli po vhodném doplnění hrát v divizi důstojnou roli.

Teď si hráči užívají zasloužené volno. Kdy plánujete návrat do tréninkového procesu? Čeká hráče náročnější příprava, než tomu bylo loni?

Přípravu začneme individuálními tréninky 5. července, společně se sejdeme v pondělí 10. července. Vzhledem k tomu, že soutěž začíná již 5. srpna, bude příprava oproti loňsku nebo zimě kratší. Co se týká intenzity nebo náročnosti, dá se říct, že bude podobná té loňské.

Ostrov – Slavia Karlovy Vary B 2:2 (1:2).
FOTO, VIDEO: Derby v Ostrově? Vyhrocený zápas, dvanáct karet a korunovace mistra

Určitě však bude těžké udržet po povedené sezoně kádr pohromadě, což bude asi pro divizní soutěž hodně důležité…

Ve fotbale nikdy nevíte dne ani hodiny, co se může stát. V momentě, kdy děláme tento rozhovor, všichni hráči přislíbili, že budou pokračovat i příští rok. Uvidíme, jak se nakonec sejdeme na začátku přípravy.

Samozřejmě budete chtít posílit tým o některé hráče, můžete tedy prozradit, jaký post vás nejvíce trápí?

Na brankářském postu a v obranné řadě konkurence je, což je dobře. V tuto chvíli se dá obecně říct, že spíše hledáme hráče do středu pole a ofenzivy. Zranění kapitána Machka bude zřejmě vážnější, navíc celé jaro laboroval se zraněním Jankovský. Jednáme s několika hráči a věřím, že začátek přípravy již zahájí s námi.