POSTRACH BOČEK

Náročnou šichtu před sebou mají fotbalisté Ostrova. Již dnes se představí na půdě chomutovského FC. Netradičně od 18.30 hodin pod světly reflektorů rozehrají třinácté kolo.

Ostrováci se budou muset mít na pozoru, jelikož Chomutov má k dispozici nejen čtyřbodový náskok, ale také druhého nejlepšího střelce béčkové skupiny Martina Bočka. „Bude se hrát na ligovém stadionu, na ligovém trávníku, pod umělým osvětlením, takže se všichni těšíme,“ podotkl s úsměvem ostrovský trenér Ivan Filip a hned přidal: „Pro nás je ponaučením Březová, která inkasovala právě od Bočka tři góly.“

„Víme, že v šestnáctce profituje ze své výšky, proto se musíme vyvarovat případných standardních situací, ale na druhou stranu Chomutov má velmi dobré, mladé, rychlostní mužstvo, takže musíme být během zápasu řádně obezřetní,“ připomněl Filip.

Ostrov však nechce hrát na chomutovském pažitu pověstné druhé housle, ale naopak. „Chceme navázat na výkony z předešlých dvou utkání, akorát potřebujeme zúročit vypracované gólové šance, jelikož to nás trápí, ale věřím, že to prolomíme,“ přeje si Filip.

Drobné šrámy má útočník Nýber, jinak bude trenérovi k dispozici kompletní kádr. „Věřím, že se Nýber dá do utkání dohromady, a my bychom měli nastoupit v totožné sestavě jako proti Souši. Ve hře je ještě devět bodů a my jich chceme získat co nejvíce,“ dodal Filip.

JEDINĚ VÝHRA

Mariánskolázeňská Viktoria rve v závěru podzimní části jeden důležitý bod za druhým. Ani v domácím prostředí nechce vyjít bodově naprázdno. To nejdříve však bude muset v sobotu 3. listopadu porazit Jindřichův Hradec, třináctý celek tabulky, od kterého dělí viktoriány pouhé dva body.

„Čeká nás další těžké utkání. Nám se lépe hraje proti favorizovaným soupeřům nežli s týmy, které se pohybují v tabulce kolem nás,“ vysvětloval trenér Mariánských Lázní Stanislav Purkart.

„Proto musíme být v utkání od první minuty aktivnější, být v pohybu a využít naše šance, jelikož pokud se přizpůsobíme hře soupeře, tak to pro nás nedopadá dobře,“ narážel Purkart na nešvar, který v domácím prostředí Viktorii v podzimní části až na výjimky pronásleduje. Proto by pro Viktorii byly tři body hodně cenné. Navíc do utkání půjdou viktoriáni nabuzení šestibodovým ziskem. „V týmu panuje pohoda a jde vidět chuť, ale teď před sebou máme další náročné utkání, ve kterém chceme uspět. Naše hra musí být v pohybu a pestrá, pak věřím, že uspějeme,“ přeje si další tříbodový zisk trenér Viktorie a hned přidal:

„Měli bychom být kompletní.“

TŘI BODY

Olympie se taktéž představí svým fanouškům, když se jí postaví v sobotu 3. listopadu od 10.30 hodin do cesty celek Libiše, který ztrácí na Březovou v tabulce čtyři body. „Pro nás to bude důležité utkání, jelikož pokud vyhrajeme, mohli bychom udržet střed tabulky, v opačném případě by se na nás dotáhly týmy ze spodku,“ vypočítával březovský trenér Petr Peterka. Jenže Olympii se nedaří právě v domácím prostředí tak, jak by si přála. V pěti utkáních totiž dosáhla pouze na osm bodů. „Už to potřebujeme zlomit, jednoznačně musíme doma vyhrát,“ poukazuje Peterka.

„Musíme hrát zodpovědně zezadu a využít naše brankové příležitosti,“ narážel na taktiku, která by mohla Březové přinést tři body, Peterka. Chybět však budou trenéru Olympie Domin a Klauz. „S nachlazením ještě bojují čtyři hráči, ale věřím, že se do utkání dají do kupy, a budou tak k dispozici,“ přeje si závěrem Peterka.

Volejbalisté Karlovarska se představí v domácím prostředí, tedy v hale míčových sportů, ve které tentokrát vyzvou od 18.00 hodin volejbalisty z Benátek nad Jizerou.
Suverénní Karlovarsko vyzve předposlední Benátky