„Utkání se mělo odehrát v Klenčí, ale nakonec jsme odehráli zápas u nás, což bylo nejlepší řešení,“ připomněl na úvod mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart. Viktoriáni si po prvním poločase vytvořili nad rezervou Domažlic dvoubrankový náskok, když ho vyhráli v poměru 3:1.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme si během prvních pěti šesti minut vytvořili dvě šance. Jenže poté jsme nesmyslně polevili a přenechali jsme iniciativu soupeři. Poté jsme naší nedůsledností darovali soupeři branku, až poté jsme začali opět hrát,“ hodně se zlobil Purkart.

A nebylo divu. Jeho výběr totiž tvrdil roli favorita. „Po inkasované brance jsme po třech minutách vyrovnali a vytvořili si další šance, ale Peček i Nedbalý by je měli lépe řešit,“ narážel Purkart na špatné řešení gólových příležitostí svých svěřenců.
I přesto si hráči Viktorie do konce poločasu vytvořili dvoubrankový náskok, když se do statistik podruhé zapsal Zdeněk Štěpán a jednou František Nedbalý.

„Během přestávky oba týmy prostřídaly a patnáct minut bylo vyrovnaných. My jsme se dobře zatáhli a bránili, navíc jsme dokázali zužitkovat rychlé brejky,“ pro změnu si chválil trenér Viktorie.

„Hráči zápas odmakali, ale výpadek z prvního poločasu se nám nesmí stávat, jelikož v soutěži bychom na to mohli doplatit,“ varuje Purkart.

Pod jeho velením zamíří viktoriáni v neděli 5. srpna k předkolu MOL Cupu, které odehrají na půdě divizní Souše.
„Víme, že to bude těžký a kvalitní soupeř. Hlavně ať se nikdo nezraní, to je náš hlavní cíl,“ dodal Purkart k pohárovému utkání, ve kterém bude favoritem Souše.

FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Jiskra Domažlice B 7:1 (3:0).

Branky: Štěpán 4, Dominik Peček 2, František Nedbalý. FC Viktoria Mariánské Lázně, I. poločas: Jacko-Lysák – Maule, Kravar, Cinkanič, Lukáš – Pěček, Drahorád, Štěpán, Sadílek, Lattisch – Nedbalý; II. poločas: Šmejkal – Štrupl, Kravar, Cinkanič, Lukáš – Pěček, Drahorád, Štěpán, Sadílek, Stehlík – Šilhán. Trenér: Stanislav Purkart

Fotbalisté varské Slavie remizovali v domácím prostředí s Plzní U19 (v černém) 2:2.
Slavia v domácí premiéře remizovala