„Stále žijeme,“ narážel ostrovský trenér Ivan Filip na vyrovnanost v sestupovém suterénu. „Pro nás to byla velmi důležitá výhra s ohledem na to, že bodovali i přímí konkurenti v boji o záchranu v soutěži,“ je si dobře vědom Filip.

„Od začátku jsme hráli velmi dobře kombinačně, byli jsme aktivní, a navíc jsme tentokrát hráli na dva útočníky a vyplatilo se, jelikož Meteoru to dělalo velké problémy,“ chválil si úspěšnou taktiku trenér Ostrova. Skóre duelu otevřel v 11. minutě parádní trefou zpoza šestnáctky Jakub Glanc, když se jeho trefa otřela o tyčku a zamířila do svatyně Meteoru. „Hráli jsme zodpovědně zezadu a využívali rychlé brejky, po jednom z nich jsme vstřelili důležitou branku,“ poukazoval Filip. A branek ale mohlo být v podání Ostrováků více.

„Šancí jsme si vypracovali na dvě utkání, ale bohužel jsme dokázali zúročit po změně stran pouze jednu šanci,“ připomněl ostrovský trenér přesnou ránu Ondřeje Nýbera z 50. minuty. Dvoubrankové vedení vydrželo hostům z Krušných hor pouze minutu, když Meteor v 51. minutě slavil kontaktní branku. „To byla velká škoda, ale stále jsme si šli za vítězstvím a nakonec se nám to podařilo. Pojali jsme duel útočně a vyplatilo se nám to. Výhra byla zasloužená, všichni odehráli velmi dobré utkání,“ dodal k hodnocení trenér Ostrova.

REPREZENTAČNÍ TRENÉR. Lukáš Bauer bude plnit roli trenéra běžců na lyžích reprezentace Polska.
Bauer má před sebou velkou výzvu, nově povede polskou reprezentaci