Teď si můžou na Baníku oddechnout. „Povedlo se nám to až v Chrudimi. Bylo to ale zasloužené vítězství,“ poukázal trenér Sokolova.

Hosté šli do vedení ve 24. minutě, po průniku Kosaka si srazil míč do vlastní sítě Drahoš. „Vepředu se nám dařilo, byli jsme nebezpečnější, navíc jsme se vyvarovali všech chyb z předchozích zápasů, hráli jsme jednoduše,“ pochvaloval si Horváth.

Ve 43. minutě bylo ale srovnáno. Z volného přímého kopu se trefil chrudimský Kesner – 1:1. „Bylo to spíš nedorozumění, gól jsme jim darovali špatným postavením hráčů. Kluci se tím ale znovu přesvědčili, že v naší situaci je jakákoliv sebemenší chyba potrestána brankou. Do té doby jsme domácí vůbec k ničemu nepustili, k žádnému zakončení, měli tam myslím pouze jeden roh,“ přibližuje lodivod Baníku.

V poločase tak musel Pavel Horváth svým svěřencům některé věci připomenout. „Řekli jsme si, že se musíme vrátit k tomu, co jsme předváděli v předchozím průběhu,“ líčí sokolovský kouč.

Jeho slova se neminula účinkem, Baník znovu na hřišti dominoval, kontroloval hru a v 59. minutě obstaral agilní Kosak vítěznou branku.

Tři body by měly sokolovskou družinu především uklidnit. „Všichni víme, že jsme chtěli být v tabulce někde jinde, poztráceli jsme už spoustu bodů. Bylo hodně důležité zápas zvládnout, povedlo se. Je to povzbuzení do dalších tréninků a zápasů a recept na to, jak bychom měli utkání odehrát,“ říká na závěr Pavel Horváth.

MFK Chrudim – FK Baník Sokolov 1:2 (1:1).
Branky: 43. Kesner – 24. Drahoš (vlastní), 59. Kosak
Rozhodčí: Mikyska – Šimáček, Lakomý. ŽK: 29. Krčál, 64. Froněk, 74. Vašulín – 42. Mejdr, 44. Machek, 89. Belaň. Diváci: 1163.
Chrudim: Mrázek – Hlavsa (78. Sulík), Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) (70. Kopecký) – Kesner, Sixta, Froněk – Rybička, Šípek (65. Vašulín).
Sokolov: Belaň – Mejdr, Ševčík O., Mišůn, Dvořák II. – Machek, Glaser (C) (86. Hlavatý) – Kosak, Vávra, Štípek (82. Ševčík A.) – Vašíček (76. Čihák).