„Já trénuji Sedlec již tři sezony, a i když jsme měli již dříve nabídky na postup do I. B třídy, tak až tentokrát přišel správný čas a my neváhali a na nabídku kývli,“ naráží Štycha, že tentokrát již uzrál ten pravý čas.

„Co se týče podzimní části, tak je pravda, že jsme si v úvodu vybírali nováčkovskou daň, ale poté si vše pomalu začalo sedat a myslím si, že jsme nezískali málo bodů, i když jich samozřejmě mohlo být více,“ ohlíží se za první polovinou soutěže sedlecký kouč. Na první body si však musela jeho družina počkat až do čtvrtého kola.

Marian Štycha, trenér TJ KSNP Sedlec
Mám k této soutěži velký respekt, říká k návratu do I. B třídy trenér Sedlece

„Museli jsme trošku změnit přístup hry. Musím říci, že některé zápasy jsme podcenili nebo do nich nedali bojovné srdíčko,“ zklamaně říká k nepovedenému vstupu do podzimní části Štycha.

„Jasným důkazem toho byl zápas s mariánskolázeňským Lokem, který jsme prohráli. Po tomto utkání jsme si sedli a něco k tomu řekli a začali trochu jinak,“ naráží na třetí prohru ve třetím kole podzimu.

Po návratu do krajských soutěží si svěřenci trenéra Mariána Štychy připsali v podzimní části I. B třídy na konto jedenáctou příčku.Po návratu do krajských soutěží si svěřenci trenéra Mariána Štychy připsali v podzimní části I. B třídy na konto jedenáctou příčku.Zdroj: Daniel SeifertA promluva přinesla kýžené ovoce, kdy následně Sedlec zažil bodovou šňůru, čímž se odpoutal od sestupových pozic. „Pro nás to bylo hodně důležité, jelikož každý bod se počítá. Dařilo se nám nejen doma, ale také na hřištích soupeřů, což také bylo důležité,“ upozorňuje Štycha.

Bodový vzestup se pak odrazil i na atmosféře v kabině. „V kabině vládla od začátku dobrá atmosféra, jen si to muselo pořádně sednout,“ vysvětluje Štycha. „Musím říct, že se v Sedleci tvoří skvělá parta, a věřím, že to bude jen lepší,“ věří sedlecký kormidelník. V závěru podzimu však bodová euforie trochu v podání sedleckých fotbalistů opadla.

„V závěru podzimu jsme narazili na týmy s ambicemi na postup. I když jsme soupeře chtěli potrápit, tak bohužel se nám to nepovedlo, když někdy výkonnost soupeře byla větší. Hodně nás pak srážely i individuální chyby, když jsme začali prohrávat, tak pak pro nás bylo hodně těžké něco se zápasem udělat,“ říká Štycha k závěru podzimní části, ve kterém musel jeho tým skousnout dvě vysoké prohry.

I. B třída: Sedlec - Chyše 2:2 (2:0).
FOTO: Dělba bodů je spravedlivá, říká k remíze trenér Sedlece Štycha

Ani gólové statistiky neměl Sedlec v první polovině I. B třídy vůbec špatné, když nastřílel dvaadvacet branek a osmatřicet jich inkasoval.

„Celý podzim jsme se drželi celkem ve vyrovnaných číslech, ale v posledních dvou zápasech jsme obdrželi třináct branek a jen tři dali, proto to nevidím až tak špatně,“ upozorňuje Štycha.

Podzimní část však ukázala trenéru Sedlece nejen přednosti týmu, ale také nedostatky. „Určitě musíme trochu více zapracovat na zakončení a přesnosti. Jako druhou věc vidím kondici. Když jsme hráli v okrese, tak jsme soupeře vesměs dokázali uběhat, na tom chceme stavět i v jarní části I. B třídy,“ zdůrazňuje šéf sedleckého A-týmu.

„Co se týče zimní přípravy, která nás čeká, tak chlapci mají naordinováno volno a zpět do tréninkového procesu se navrátí až po svátcích, pokud to situace dovolí, a já věřím, že ano,“ připomíná Štycha covidovou dobu, která už nejednou paralyzovala svět sportu.

Sedlec uhrál bezbrankovou remízu s Dolním Žandovem.
Sedlec uhrál s Žandovem cennou bezbrankovou remízu

„Čeká nás spousta práce, zaměříme se hlavně na fyzičku, ale vyladit budeme chtít také během přestávky herní projev,“ přibližuje Štycha náplň zimních galejí.

„Proto věřím, že kluci máknou a budeme na jaře dobře připraveni,“ poukazuje Štycha. Kádr sedleckého A-týmu by měl zůstat vesměs ve stejném složení, jako tomu bylo v podzimní části.

„Musím přiznat, že nejsem zastáncem velkých příchodů. Snažíme se dávat více šancí našim dorostencům, kteří jsou na skvělé úrovni, a pokud mají chuť hrát za naše áčko, šanci dostanou,“ naznačil Štycha, že mladíci mají v A-týmu dveře otevřené.

Dlouhou přestávku si navíc zpestří Sedlec opět tradičním fotbalovým plesem, který pořádá. „Tuto tradici jsme založili s Jaroslavem a Hankou Hofmanovými a tentokrát nás čeká třetí ročník, když dva předchozí si užilo přes 350 lidí,“ chválil si dva předchozí ročníky Štycha.

Po návratu do krajských soutěží si svěřenci trenéra Mariána Štychy připsali v podzimní části I. B třídy na konto jedenáctou příčku.Po návratu do krajských soutěží si svěřenci trenéra Mariána Štychy připsali v podzimní části I. B třídy na konto jedenáctou příčku.Zdroj: Daniel Seifert„Tento ples je pořádán pro všechny lidi ať z fotbalového prostředí, nebo fotbalu neznalé. Je to večer plný skvělé hudby, zábavy a nechybí ani hodně pestrá a bohatá tombola. Přejeme si, aby se nám i 3. ročník vydařil, jelikož i tentokrát máme nachystáno několik překvapení, a na každého se opravdu těšíme a chtěli bychom všechny pozvat na skvělou zábavu,“ říká trenér Sedlece k již třetímu ročníku Plesu fotbalistů, který pořádá Sedlec a bude na programu v sobotu 12. února v Lidovém domě ve Staré Roli. „Zájemci si mohou rezervovat vstupenky na ples, které stojí 300 korun, již v předprodeji na telefonním čísle 725 016 066 u paní Hanky Hofmanové,“ dodává Štycha.


Načítám tabulku …