Krajský přebor mužů, 1. kolo: Slavia Karlovy Vary B – Nové Sedlo (PÁ, 19.00), Lokomotiva Karlovy Vary – Chodov (SO, 10.15), Vintířov – Lomnice (SO, 17.00), Františkovy Lázně – Žlutice (SO, 17.00), Královské Poříčí – Nová Role (SO, 17.00), Nejdek – FC Cheb (SO, 17.00), Toužim – Hroznětín (NE, 17.00).

A bude to se vší parádou. Zahajovací kolo čeká krajský přebor mužů, který nabídne fanouškům během podzimní části pořádnou porci fotbalové zábavy.

Vesměs všechny týmy totiž ani během vynucené přestávky nezahálely, a navíc své řady posílily o některé zajímavé tváře, takže fanoušek, který sice bude muset dodržovat i nadále hygienická opatření, se tak má na co těšit.

Hlavním aspirantem na první místo zůstává Královské Poříčí, které tak může po dvou nedohraných sezonách, ve kterých shodně obsadilo první příčku, dosáhnout na mistrovský triple.

K tomu by měly týmu pod taktovkou trenéra Štěpána Dubaje pomoci i posily Tomáš Bereczký nebo Vladimír Číž. Adeptů však bude ještě více. Například karlovarská Lokomotiva, která řádně posílila během letní přípravy svůj kádr, když do svých řad získala zkušené exbuldoky Filipa Němce či Jana Tolara.

FK Hvězda Cheb. Ilustrační foto
DIVIZE: Hvězda Cheb i Ostrov hrají doma, Březová v Rakovníku

Během fotbalové výluky nezahálel ani chodovský Spartak, který taktéž posílil svůj kádr několika kvalitními hráči, ať už jde o Lukáše Kočího či Tomáše Pelecha.

Kádr řádně posílila a omladila během letní přípravy Lomnice, která tak bude profitovat z dravého mládí a zkušeností ostřílených harcovníků.

Velké očekávání mají v Toužimi, kde přes léto nezůstal kámen na kameni a trenérského kormidla se ujal zkušený trenér Harald Houška, kterému bude pomáhat Jiří Bránický a také Karel Čermák. Velkým přínosem pro klub pak bude zcela jistě návrat kanonýra Miloslava Hoťka.

V Nejdku sice neproběhlo moc změn, ale přesto opět bude patřit ke špičce přeboru, když se opět bude moci opřít o výkony exligisty Tomáše Pilaře.

Vojtěch Čermuš (vlevo), záložník FK Baník Sokolov
Sokolov zvládl v poháru Meteor, teď ho čeká doma Povltavská FA

Nová Role bude chtít vystoupit v novém ročníku ze svého stínu ne herního, ale výsledkového, pomoci by jí v tom měli dva novicové Filip Neudert a Kryštof Šťastný.

Na horní příčky si dělá zálusk i rezerva karlovarské Slavie, která bude moci využít služeb některých hráčů z třetiligového A-týmu.

Otazník tak visí nad týmy, které během přestávky neposílily, naopak zaznamenaly několik odchodů. Až samotná soutěž tak ukáže, jakým směrem se jejich fotbalové kroky budou ubírat.

Navíc v letošním ročníku přijde na pořad jedna zásadní změna, tím je zrušení pokutových kopů po nerozhodném výsledku.