„Je to tak, na podzim se nám vůbec nedařilo podle našich představ,“ nehledal výmluvy předseda klubu Jakub Kolář.

„Začali jsme výborně a v prvním kole za hojné účasti jsme zvítězili v Citicích, bohužel přišla smolná porážka s Královským Poříčím, když od té doby naše výkony začaly upadat a nastřádali jsme deset proher v řadě. Naštěstí jsme v posledních dvou kolech překvapivě naplno bodovali, což nás vrátilo do hry o udržení v soutěži,“ našel na podzimní části malé pozitivum.

A proto se vrhli během zimní přestávky na Lokomotivě po hlavě do důležité přípravy. „Tu jsme začali zhruba v polovině ledna, kdy se trénovalo třikrát v týdnu. Nakonec přípravy jsme byli na krátkém soustředění, které bylo zaměřeno především na fyzickou kondici. Ještě před sezonou odehrajeme přípravná utkání, ve kterých budeme mít konečně srovnání, jak jsme na jaro připraveni,“ podotkl k zimním galejím šéf Lokomotivy.

Navíc právě Kolář se přesunul překvapivě na trenérský post, když tým bude navíc korigovat přímo ze hřiště s kapitánskou páskou na ruce.

„V zimní přestávce nás především opustil trenér Petr Richtář, kterému bychom chtěli touto cestou ještě jednou moc poděkovat za jeho dvouletou práci u nás,“ vzkazuje oblíbenému kouči. I kádr Lokády doznal několika změn. „Odešel Lukáš Zákravský, který se stěhuje za prací na druhou polovinu republiky. Lukášovi přejeme samozřejmě hodně štěstí. Velkou ztrátou jsou pak velké zdravotní problém Ondry Pekárka a přerušení jeho fotbalové činnosti. Přejeme mu brzké uzdravení a snad se k nám v dalších sezonách opět připojí. Naopak přišel jediný hráč, a to Ondřej Vošmik z karlovarské Slavie. Věříme, že bude na jaře platným hráčem,“ sečetl Kolář pohyby, které tým z Růžového Vrchu během přestávky zaznamenal.

Lokomotiva díky povedenému závěru podzimní části stáhla manko na týmy před sebou na čtyři respektive šest bodů. „Jarní část bude náročná, chceme jít zápas od zápasu, nekoukat na rivaly v tabulce, ale sami na sebe. Musíme se na každý zápas co nejlépe připravit a válčit o každý bod,“ má jasno Kolář.

„Důležité bude chytit začátek a scházet se v co největším možném počtu. Vím, že kádr na krajský přebor máme, jen bude potřeba vše potvrdit na hřišti. Samozřejmě klíčem pro jaro bude hlavně nasazení, bojovnost, houževnatost a vůle vyhrávat,“ doplnil Kolář, co vše bude potřeba pro udržení krajského přeboru.

TJ Lokomotiva Karlovy Vary
Brankáři: René Karfiol (83), Ladislav Juhás (02). Obránci: David Malcát (94), Adam Vošmik (04), Roman Kolář (88), Miloš Gojkovič (91), Šimon Chlapovič (97), Jakub Kolář (88). Záložníci: Roman Riedl (92), Vojtěch Mahr (90), Martin Sikora (87), Ondřej Vošmik (06), Václav Šustr (06), Marek Novotný (06), Petr Mrňka (94). Útočníci: Martin Trapl (97), František Jílek (80), Adam Škrečko (97).
Přišli: Ondřej Vošmik.
Odešli: Ondřej Pekárek, Lukáš Zákravský.
Hlavní trenér: Jakub Kolář; asistent trenéra: Ladislav Juhás starší; vedoucí mužstva: Roman Kocmánek; trenér brankářů: Michal Novotný; předseda klubu: Jakub Kolář.


Načítám tabulku ...