„Sice se nám nepovedl vstup do utkání jen tím, že jsme dostali branku z pokutového kopu, ale jinak jsme byli hodně aktivní a soupeře k ničemu velkému nepouštěli,“ vracel se k 3. minutě, po které musely Dvory dohánět jednobrankové manko, záložník Pavel Maňák.

Vladimír Kafka, trenér FC Viktoria Mariánské Lázně.
Budějovice vyhrály zcela zaslouženě, uznává Kafka

Pak už se dvorská mašina rozjela naplno a to se odrazilo i na ukazateli skóre, když po prvním poločase dvorský výběr vedl rozdílem dvou branek 3:1.

„Jsem rád, že jsme dokázali v podstatě hned odpovědět a otočit to. To se pak hraje hned lépe,“ říká s úsměvem ke gólovému obratu Maňák. „Šancí jsme si vytvořili více, a kdybychom byli úspěšnější, rozdíl mohl být podstatně vyšší,“ upozorňuje dvorský záložník.

Jenže po změně stran se dokázal Loket dostat na dostřel, když snížil na 2:3. „Začátek druhého poločasu jsme trochu prospali a nechali jsme soupeře dostat se na dostřel,“ vysvětloval Maňák.

Rostislav Vokáč, záložník FK Baník Sokolov.
Všechny body jsou pro nás důležité, upozorňuje Vokáč

„Loket se sice poté dostal do laufu, ale my i díky dobrým střídáním se opět dostali do hry a nakonec vše uklidnil z pokutového kopu Holci (pozn. red. – kapitán Dvorů Michal Holcman),“ narážel Maňák na rozhodující branku z 82. minuty.

Loket však zanechal v Drahovicích, kde se duel odehrál, velmi dobrý dojem. „Kluci z Lokte předvedli super výkon, který dodal zápasu drajf, věřím, že tabulkou půjdou nahoru,“ chválil hru soupeře Maňák.

Teď před sebou mají Dvory náročný výjezd do Květnové, kde se střetnou s Ostrovem B.