A třetí pokračování bylo hodně zajímavé, zbylo po něm už pouze jedno mužstvo, které neztratilo ani bod. Tím je chebské FC, které i napotřetí dosáhlo na tři body. Tentokrát se představili Chebané ve šlágru kola v souboji s citickým Sokolem a byla z toho vysoká výhra, která čítala šest branek.

Ilustrační foto.
Teplá si vyšlápla i na Lipovou, druhou výhru braly i Citice a FC Cheb

O svém vítězství nad Citicemi chebské FC rozhodlo prakticky již v prvním poločase, když se o to zasloužil hattrickem Václav Altman. Po obrátce stran pak inkasoval výběr ze Sokolovska další tři branky, a musel tak skousnout první bodovou ztrátu na turnaji. Na stejné vlně se vezla do té doby stoprocentní Teplá.

Ta již třetí cenný skalp do své sbírky nepřidala, z duelu se Skalnou vyšla bodově naprázdno, když prohrála rozdílem jedné branky. Naopak pro Skalnou to byl premiérový bodový zisk na turnaji. Stejně si počínala o víkendu také rezerva chebské Hvězdy, která se postavila Lipové.

„K utkání jsme nastoupili s několika absencemi. Příležitost tedy dostalo několik dorostenců k většímu vytížení,“ připomněl trenér B-týmu Hvězdy Vladimír Remža předzápasové strasti se složením základní sestavy. I přesto však Hvězda od úvodního hvizdu na hřišti dominovala. „Od začátku utkání jsme měli územní převahu, leč bez gólového efektu. Hrálo se většinou na půlce Lipové, ale naše finální fáze značně vázla,“ zlobil se Remža.

Ilustrační foto.
ZT Cheb: Teplá předvedla v bitvě s rezervou Hvězdy nevídaný vítězný obrat

V závěru prvního poločasu mu však vykouzlil úsměv na tváři mladíček Matěj Sýkora, který zaznamenal premiérovou trefu za B-tým, a Hvězda tak šla do kabin s jednogólovým náskokem.

„Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, byť jsme si vytvořili několik příležitostí ke změně skóre,“ kroutil hlavou nad slabou koncovkou svého týmu Remža. Nakonec přece jen záložní tým Hvězdy přidal druhou branku, když se v 84. minutě prosadil Patrik Lhotský, který tak zpečetil první bodový zisk Hvězdy na turnaji.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, nicméně je před námi ještě spousta práce, abychom v jarní části soutěže předváděli minimálně stejně dobré výsledky jako na podzim,“ dodal k hodnocení zápasu s Lipovou, která musela skousnout třetí prohru v řadě, chebský kormidelník.

Vysoké vítězství ukořistila Lomnice, ta nastřílela soupeři z Plesné sedm branek, když značně profitovala z gólového apetitu Tomáše Ptáčka, který v utkání potěšil své spoluhráči čtyřmi přesnými zásahy.

Na čele tabulky se tak po třetím kole drží stoprocentní FC Cheb, naopak na druhé straně barikády se krčí na posledním, osmém místě bezbodová Lipová.

O pohár místostarosty města Cheb, 3. kolo

TJ Sokol Teplá – FK Skalná 2:3 (1:3). Branky: 44. Schmitt Martin, 49. Bartoška Jaroslav – 26. Cverčko Matěj (PK), 33. a 43. Makovec Lukáš.

FK Hvězda Cheb B – TJ Sokol Lipová 2:0 (1:0). Branky: 42. Sýkora Matěj, 82. Lhotský Patrik.

Sokol Citice – FC Cheb 3:6 (1:3). Branky: 21. Drabík David, 69. Procházka Jiří, 88. Tamajka Tomáš – 3. , 31. a 44. Altman Václav (1 PK), 61. Větříček Marek, 82. Větříček František, 89. Prečan Philippe (vlastní).

TJ Lomnice – Jiskra Plesná 7:2 (2:0). Branky: 10. Šoustek Ondřej, 44. , 52. , 64. a 85. Ptáček Tomáš, 55. Šlais Jaroslav, 75. Koubek Tomáš – 49.a 72. Panuška Václav (1 PK).