Zaslouženě. Postarali se totiž o překvapení pátého kola, když si drze vyšlápli na favorizovanou rezervu karlovarské Slavie.

„Na třetí zápas během šesti dní jsme odjížděli bez osmi hráčů kádru A-týmu,“ připomněl trenér Nové Role Petr Vakeš nabitý program svého výběru v průběhu týdne. „Navíc se nám zranil při rozcvičce brankář, takže do branky musel hráč z pole, přesto jsme se semkli, kluci bojovali a po dobrém taktickém výkonu jsme favorita utkání překvapili a odvezli si cenné tři body,“ pochvaloval si Vakeš.

A nebylo divu. Pro tým z města porcelánu to totiž byl premiérový podzimní zisk. Zahanbit se o víkendu nedalo ani chebské FC, tedy předposlední tým tabulky, který obstál v chebském derby, když na svém hřišti porazil Františkovy Lázně rozdílem tří branek.

Třetí vítězství uzmula na Růžovém Vrchu karlovarská Lokomotiva, jež v derby nakonec udolala jedinou přesnou ranou, kterou obstaral tři minuty před koncem František Jílek, Hroznětín, a to od 58. minuty hrála o desíti hráčích po vyloučení kapitána Jakuba Koláře. Sokolovské derby přetavil v tříbodový zisk chodovský Spartak, který přivítal celek Lomnice.

close Třetí vítězství uzmula na Růžovém Vrchu karlovarská Lokomotiva, jež v derby s Hroznětínem nakonec udolala jedinou přesnou ranou, kterou obstaral tři minuty před koncem František Jílek, info Zdroj: Deník / Daniel Seifert zoom_in

A Chodováci měli v utkání napilno, když již v 9. minutě se předčasně poroučel pod sprchy Roman Fojtík, i přesto Chodov dvakrát skóroval. Navíc v 69. minutě zamířil ještě pod sprchy Jan Dušek, a ani to Spartaku nevadilo, když v závěru soupeři přidal další dvě branky, za což byl odměněn posunem na druhou příčku.

Druhou prohru v řadě za sebou musel skousnout překvapivě Nejdek, který tentokrát vyhořel na stadionu pod Vladařem, kde nestačil na jedenáctku žlutického Sokola, od které vyfasoval čtyřbrankový příděl, a v tabulce tak padl na třetí příčku.

Ve šlágru kola se hodně zapotili i fotbalisté Královského Poříčí, kteří museli v souboji s nováčkem soutěže Vintířovem smazávat dvoubrankové manko, což se povedlo, a nakonec to byla v podání Poříčí výhra rozdílem tří branek a také udržení vítězné jízdy podzimní částí soutěže.

Tři body vyválčilo i Nové Sedlo, které přetavilo výjezd na půdu Toužimi v pětibrankové vítězství, které je posunulo na čtvrté místo.

Krajský přebor mužů, 5. kolo

FC Cheb – Františkovy Lázně 5:2 (4:1). Branky: 9. Altman Václav, 27. Eschler František, 32. Podlipský Miroslav, 36. Botev Petr, 55. Sedlák Petr (PK) – 45. Strnad Milan, 73. Desort Filip. Rozhodčí: Nehasil- Pachtová, Škarda, DA Pešek. ŽK: 1:2. Diváci: 42.

FC Cheb: Bočukov – Kerďo, Podlipský, Zeman, Halada – Notek, Sedlák, Atlman, Holakovský – Skřivánek, Eschler (stř. Račák, Bui The, Pechoč, Kutlák).

Františkovy Lázně: Heller – Záruba, Ščislák, Haberle, Strnad – Desort, Biháry, Lávička, Hibler – Maryška, Eisenreich (stř. Hubáček, Rejman, Lukáč, Hajmacher).

Slavia Karlovy Vary B – Nová Role 1:2 (1:1). Branky: 30. Žitný David (PK) – 21. Červík Tomáš, 77. Vítek Leoš. Rozhodčí: Furiš – Coufal, Jati, DA Novotný. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (73. Rostislav Kilyk). Diváci: 40.

Slavia Karlovy Vary B: Bláha – Chomát, Očko, Gruber, Žitný – Shorný, Prágr, Gabriel, Mašata – Kilyk, Harasiewicz (stř. Sedlak, Šimek).

Nová Role: Živanovič – Duong Ngoc, Černý, Kvapil, Dorunda – Sliško, Šourek, Červík, Vondra – Vítek, Chlup (stř. Košťál, Heřman).

Lokomotiva Karlovy Vary – Hroznětín 1:0 (0:0). Branka: 87. Jílek František. Rozhodčí: Štěrba – Špaček, Lhotková, DA Vošmik. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (58. Jakub Kolář). Diváci: 20.

Lokomotiva Karlovy Vary: Novotný – Malcát, Kolář, Richter, Bílý – Shorný, Šiška, Riedl, Schönwalder – Jílek, Tulák (stř. Matejka, Špička).

Hroznětín: Rams – Burkyt, Kalán, Horvát, Michlík – Klas, Vodrážka, Klauz, Ondráček – Eret, Koch (stř. Hořt, Čižnár, Hůrka).

Chodov – Lomnice 4:1 (0:0). Branky: 55. a 92. Frána Ondřej (1 PK), 60. Dušek Martin, 88. Pfreimer Lukáš – 65. Link Martin. Rozhodčí: Jati – Nehasil, Lhotka, DA Tomášek. ŽK: 2:4. ČK: 2:1 (9. Roman Fojtík, 69. Jan Dušek – 91. Daniel Novák). Diváci: 100.

Chodov: Štěpanovský – Kotlár, J. Dušek, Fojtík, Boči – Kastl, M. Dušek, Bečvář, Pfreimer – O. Frána, Vachník (stř. Sikora, Kovařík).

Lomnice: Marka – Štěpanovský, Maršík, Šlais, Samek – J. Veselý, M. Veselý, Václavík, D. Novák – L. Novák, Link (stř. Čuchraň, Polívka).

Žlutice – Nejdek 4:1 (1:1). Branky: 42. Krejza Petr, 46. a 62. Křížek Jakub, 57. Černý Václav – 10. Šupík Ondřej. Rozhodčí: Peschel – Procházka, Škarda, DA Janoušek.Bez karet. Diváci: 49.

Žlutice: Hladký – Pěnkava, Janoušek, Ažaltovič, Píša – Krejza, Černý, Slivčák, Eberl – Křížek, Čech.

Nejdek: Irlbek – J. Rutrle, Draxal, Mandous, Jan Jílek – Borůvka, Pilař, Schlosser, Neudert – Šupík, Jakub Jílek.

Královské Poříčí – Vintířov 5:2 (0:2). Branky: 50. Bureš Pavel, 52. a 88. Rozsíval Jiří, 58. a 71. Šellong Jiří – 6. Švandrlík Jakub, 42. Prokop Roman (PK). Rozhodčí: Špaček – Vokoun, Lhotková, DA Skála. ŽK: 5:2. Diváci: 48.

Královské Poříčí: Gitter – Kalous, Soták,Peterka, Dudešek – Šellong, Kratochvíl, Domin, Rozsíval – Unger, Bureš (stř. Štrúbel, Škopek, Nguyen).

Vintířov: Střimelský – Noháček, Rosenberg, Motl, Plesník – Prokop, Galajda, Švandrlík, Bečvář – Čtrnáct, Havel.

Toužim – Nové Sedlo 1:5 (0:2). Branky: 47. Legr Josef – 38. a 41. Faber Robert, 53. Macák Petr, 73. Vican Josef, 76. Parth Ondřej. Rozhodčí: Hoch – Pachtová, Vokoun, DA Bubanec. ŽK: 5:1. Diváci: 47.

Toužim: Nekvapil – Dvořák, Jiskra, Krejčí, Nováček – Frank, Fišer, Marek, Legr – Burda, Machala (stř. Čermák, Pavlík, Kott, Bartoška).

Nové Sedlo: R. Rychna – Šebl, Lakatoš, Josef Vican, Pelech – L. Macák, Kalina, Karásek, Macák, B. Rychna – Faber, P. Macák (stř. Kaňok, Parth, D. Patera, Jan Vican, R. Patera).