„Začátek sezony nám nevyšel, proto jsme potřebovali nutně vyhrát a jsem rád, že se konečně zadařilo,“ neskrýval radost z premiérového vítězství vintířovský kapitán Roman Body. „Doufám teď jen v to, že se dáme dohromady, protože nám chybí několik hráčů ze základní sestavy. Tahle výhra by nás mohla nakopnout a posunout k lepším výsledkům,“ přeji záložník, který posílil Vintířov z Březové. „Co se týká soupeře, věděli jsme, že nás čeká omlazený a běhavý tým, ale dokázali jsme si to vzadu ohlídat a sami jsme byli produktivní,“ doplnil k první výhře svého výběru.

Druhou prohru v řadě musely horko těžko kousat ve Dvorech, kde místní čáko ve vypjatém derby, podlehlo ostrovské rezervě, když hostům trefili skalp dvorského týmu mladé pušky. Nejdříve poslal Ostrováky do dvoubrankového trháku dvěma zásahy Michal Kišš. Na to ještě dokázaly Dvory po změně stran rychle odpovědět, když během dvou minut srovnaly skóre, ale pověstný chléb se lámal v závěru duelu, když vedení navrátil hostům Matyáš Reinl, a poté vystřihl parádní tečku za duelem Martin Kodajek, který z hranice šestnáctky vymetl skvostnou ranou všechny pavučiny v pravé šibenici dvorské svatyně, čímž stvrdil výhru Ostrova v poměru 4:2.

Ostrov vyšel v 6. kole divize B naprázdno, když neuspěl v Neratovicích, kde prohrál 1:3.
Neratovice zlomily Ostrov během prvního poločasu, nakonec vyhrály 3:1

„Přesně kvůli takovým okamžikům ten fotbal hrajeme, tenhle tým ukázal svůj charakter,“ narážel Dvořák na vyrovnání, a posléze dvě trefy mladých pušek. „Bylo to těžké utkání, když domácí potvrdili svojí kvalitu. Výsledek je pro ně krutý, ale naši kluci si to za nasazení a odhodlání zasloužili, jsem na ně pyšný,“ přidával k utkání ostrovský trenér.

U dna tabulky udržel Chodov Citice, když ovládl derby na půdě Sokola, kde dosáhl na výhru 5:0. „Oproti minulému zápasu jsme udělali několik změn v sestavě i v rozestavění. Chtěli jsme být silní nahoře a zjednodušit hru, s ohledem na malé hřiště,“ vracel se kouč Chodova Jiří Frána k předzápasové přípravě. První poločas načal Spartak parádně, když se ujal vedení 4:0.

„Jak už to bývá druhý poločas za tohoto stavu byl spíš o údržbě. Přibývalo nepřesností a tempo hry upadlo. Domácí měli dvě gólovky, jinak jsme je k ničemu nepustili. My jsme i druhý poločas jeli festival v zahazování gólových šancí, škoda, že jsme proměnili pouze jednu,“ řekl ke druhému poločasu Frána. Třetí výhru brala rezerva Mariánských Lázní, která uspěla v Drmoulu v souboji s Hroznětínem, který nakonec udolala 2:1. Naopak se nedařilo karlovarské Lokomotivě, která doma padla s Toužimí 1:3.

Olympie Březová - FC Chomutov 2:2 (1:1).
PODÍVEJTE SE: Chomutov podruhé v sezoně ztrácel, Březová ho obrala o cenný bod

„Po první půli jsme měli být ve vedení o pět gólů, bohužel jsme neproměnili i ty nejvyloženější šance, tak se šlo do kabin za stavu 2:0,“ poukazoval útočník Toužimi Miloslav Hotěk na dvě branky z úvodu duelu. „Druhý poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý, Lokotka snížila a hnala se za vyrovnáním. Poté jsme z brejku dali na 3:1, ale výkon nebyl dobrý, ale máme tři body,“ dodal smířlivě Hotěk. Druhé vítězství brala Lomnice, která uspěla v derby s Novým Sedlem, když z toho byla výhra 1:0.

Výsledkový servis:

Citice – Chodov 0:5 (0:4). Branky: 8. Tomáš Kovařík, 10. Zdeněk Rechtorík, 21. Daniel Macek, 27. a 90. Ondřej Frána.

Vintířov – Slavia Karlovy Vary B 5:2 (2:0). Branky: 31. , 61. a 71. Radek Bečvář (PK), 45. Lukáš Ondráček, 52. Roman Body – 67. Martin Psohlavec, 87. Tomáš Hofman.

Královské Poříčí – Trstěnice 1:3 (1:1). Branky: 33. Marek Klepáček – 17. Marek Osvald, 54. Roman Pořádek, 55. Jiří Novák.

Lomnice – Nové Sedlo 1:0 (1:0). Branka: 9. Karel Surový.

Mariánské Lázně B – Hroznětín 2:1 (1:0). Branky: 32. Jan Luhan, 88. Karel Maule – 49. Petr Němec.

Dvory – Ostrov B 2:4 (1:1). Branky: 62. Jan Tolar (PK), 64. Václav Panuška – 44. a 60. Michal Kišš, 83. Matyáš Reinl, 88. Martin Kodajek.

Lokomotiva Karlovy Vary – Toužim 1:3 (0:2). Branky: 58. František Jílek – 5. Tomáš Borek, 14. Jan Horvát, 82. Radek Svoboda.


Načítám tabulku ...