Na vítězné vlně se udržel Perštejn, který sice dorazil k duelu s Hroznětínem, obhájcem loňského prvenství, v okleštěné sestavě, přesto dokázal po výhře 5:3 urvat potřetí v řadě plný počet bodů.

„Prvních dvacet minut jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě jsme vedli, ale pak stejně jako s Chodovem se projevilo, že jsme na začátku přípravy, a postupem času jsme začali ztrácet tempo a soupeř byl lepší,“ řekl ke druhému vystoupení Hroznětína na turnaji jeho trenér Martin Karbula.

„V této fázi přípravy nejde o výsledek, ale o to, že hráči mají zápasové vytížení a mohli nabrat další tréninkovou jednotku v rámci zápasu,“ přidával ještě k utkání Karbula.

Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje.
FINÁLOVÁ ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Karlovarského kraje

Divoká remíza 4:4 se pak zrodila v bitvě Vintířova s karlovarskou Lokomotivou, když se v dresu Lokády blýskl hattrickem Lukáš Zákravský. V posledním duelu třetího pokračování se pak o velkou senzaci postaral Chodov, ten sice padal s rezervou Ostrova po prvním poločase rozdílem dvou branek, přesto nakonec dosáhl po velkém obratu na výhru 3:2.

„Věděli jsme, že půjde o velice běhavé utkání,“ narážel chodovský trenér Jiří Frána na omlazený tým Ostrova. „Celý první poločas byl soupeř lepší, agresivnější a přesnější v kombinaci. Nám se nedařilo přejít přes zhuštěnou středovou zónu soupeře, a tím jsme si vytvořili minimum gólových situací a poločas jsme prohráli 0:2,“ zklamaně se vracel Frána k nepovedené první polovině zápasu. To po změně stran už to byla v podání Spartaku jiná fotbalová písnička.

„Do druhého poločasu jsme udělali několik změn, když jsme posílili střed a na hrot jsme posunuli Ondru Fránu. Začali jsme lépe kombinovat, zpřesnili rozehru a přidali na důrazu a to vše pomohlo k obratu,“ chválil si chodovský kouč dokonalý obrat, pod který se podepsal třemi přesnými zásahy Ondřej Frána.

„Konečný výsledek 2:3 je i vzhledem k počtu gólových šancí zasloužený. Je vidět, že fyzicky kluci vydrží, ale musíme se zaměřit na přesnost přihrávek, to nás momentálně trápí nejvíc,“ krotil vítěznou euforii Frána.

Výsledkový servis:

Perštejn – Hroznětín 5:3 (3:2). Branky: Svoboda Lukáš 2, Nobst Dominik, Exner Pavel, Sobota Matěj – Sýkora Milan, Vodrážka Jiří, Eret Jan.

Vintířov – Lokomotiva Karlovy Vary 4:4 (1:2). Branky: Galajda Ondřej 2, Rosenberg Jakub, Juhár David – Zákravský Lukáš 3, Jílek František.

Ostrov B – Chodov 2:3 (2:0). Branky: Slavík Lukáš 2 – Frána Ondřej 3.

Pořadí po 3. kole: 1. Perštejn 9 bodů, 2. Chodov 4 body, 3. Vintířov 1 bod, 4. Hroznětín 1 bod, 5. Lokomotiva KV 1 bod, 6. Ostrov B 0 bodů.

Tabulka střelců: 4 – Exner Pavel (Perštejn), Svoboda Lukáš (oba Perštejn), 3 – Nobst Dominik (Perštejn), Zákravský Lukáš (Lokomotiva Karlovy Vary), Frána Ondřej (Chodov), 2 – Gabriel Petr (Hroznětín), Galajda Ondřej (Vintířov), Holman Jaroslav (Perštejn).

Další kolo, sobota 11. února: Chodov – Vintířov (9.30), Hroznětín – Ostrov B (11.30), Perštejn – Lokomotiva KV (13.30).