„Pro nás šťastná a důležitá výhra,“ s úsměvem řekl trenér Olympie Hroznětín Milan Pokrupa po skalpu lídra krajské tabulky Spartaku Chodov, který jeho tým udolal v poměru 1:0.

Sedlec uhrál bezbrankovou remízu s Dolním Žandovem.
FOTOGALERIE: Divočinu v Aši ovládla Jiskra, Kraslice porazily vlastní góly

„My jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a využít rychlé přechody, ale v utkání tomu bylo jinak, když my hráli a Chodov vyčkával,“ připomíná Pokrupa, že taktika nabrala během prvního poločasu zcela jiný směr.

Zdroj: Daniel Seifert

„V 17. minutě jsme vstřelili šťastnou branku z pokutového kopu a posléze jsme se zbytečně zatáhli a soupeř nás zatlačil,“ naráží na další průběh duelu trenér Hroznětína.

„Po změně stran jsme si řekli, že budeme hrát zezadu a budeme se snažit využívat brejky,“ připomněl cíle po změně stran. Jenže realita byla zcela jiná. Předčasně pod sprchy totiž musel oprávněně brankář Olympie Martin Tamáš, a Chodov tak měl k dispozici dlouho přesilovku.

Důležité vítězství si připsala před svými fanoušky karlovarská Lokomotiva, která v derby porazila Novou Roli vysoko 6:2.
FOTO: Ve šlágru kola v Chodově propadli rozhodčí, Lokáda přejela Novou Roli

„Do branky musel hráč z pole a myslím si, že Petr Václavík se toho zhostil velmi dobře, i když v některých momentech při nás stálo štěstí,“ je si vědom Pokrupa.

O dvacet minut později se síly na hřišti srovnaly, když pod sprchy zamířil chodovský Jakub Rau.

„To nám hodně pomohlo. Síly se vyrovnaly a následně jsem dokázali duel, který přinesl vypjatý závěr, přetavit ve výhru. Hodně mě těší, že jsme zápas zvládli jako tým, kdy všichni táhli za jeden provaz,“ chválil si na závěr týmového ducha Pokrupa.


Načítám tabulku ...