Chebané pod taktovkou exligisty Miroslava Šebesty dojeli až na vrchol. Zaslouženě. V první polovině soutěže jako jediný tým neokusili hořkost porážky, když dvanáctkrát slavili výhru, jednou pak remizovali, za to vyinkasovali 37 bodů a jako bonus k tmu připojili parádní skóre 51:8.

Hvězda, která řádně posílila svůj tým ostřílenými fotbalisty či futsalisty, ovládla bez respektu podzimní část a po zásluze přezimuje na fotbalovém trůnu.

Navíc se loučila s podzimní částí hodně cennou výhrou na půdě novosedelského Baníku, kde dosáhla na pětibrankovou výhru. A opět v tom měl kopačky nejlepší šutér Hvězdy Lukáš Komberec, který k výhře přispěl dvěma góly, celkově jich pak má na kontě dvanáct.

Sokolovské derby, ve kterém se proti sobě postavily Lomnice a Chodov, načali lépe domácí, kteří si vytvořili během jedenadvaceti minut dvoubrankový náskok, který však Chodov dokázal po dvou gólech Martina Vachníka za čtyři minutky vymazat.

Jenže Lomnice má kanonýra Zbyňka Jozu, který po obrátce stran dvakrát skóroval, čímž docílil hattricku, a jako bonus tak vystřelil svému týmu velmi cenné vítězství.

Gólová divočina se odehrála na závěr podzimu pod Vladařem, přesněji ve Žluticích, kde se odehrálo derby Sokolů, když žlutický hostil ten citický.

A bylo se na co dívat. Žlutičáci šli ve 27. minutě do pětibrankového trháku a s hosty to vypadalo na ručník. Jenže Citice zabraly a třemi góly se rázem dostaly na dostřel domácímu výběru.

Prakticky tým ze Sokolovska srazil do kolen vlastní gól, který pak nakopl Žlutice, jež nakonec dotáhly duel do osmibrankové výhry a nezabránil tomu ani hattrick v podání citického forvarda Josefa Krajňáka.

V Toužimi, kam dorazila Nová Role, se v klidu mohl odehrát pouze první poločas, když poslední tým tabulky nastřílel hostům z města porcelánu tři branky, čímž dosáhl na třetí podzimní výhru a jako bonus posun na předposlední příčku.

Právě na poslední příčku se navrátilo Královské Poříčí, které se představilo na půdě Nejdku. Tam šlo sice rychle do vedení, ale Nejdečané třemi góly strhli vedení na svou stranu. Po změně stran sice hosté ze

Sokolovska vstřelili kontaktní branku, ale to bylo z jejich strany vše.

Po kostrbatém podzimu se loučila s první polovinou soutěže vítězstvím Stará Role před svými fanoušky, před kterými pokořila třemi brankami Františkovy Lázně.

Na závěr se nedařilo ani nováčkovi z Horního Slavkova, který v domácím prostředí nestačil na chebský FC, když musel skousnout nakonec prohru rozdílem dvou branek.

Výsledky, 12. kolo:

Lomnice – Chodov 4:2 (2:2). Branky: 5. , 52. a 65. Joza Zbyněk – 25. a 29. Vachník Martin (1 PK).
Toužim – Nová Role 3:0 (3:0). Branky: 15. a 17. Nezval Lukáš, 45. Moravec Tomáš.
Žlutice – Citice 8:4 (5:2). Branky: 2. a 90. Eberl David, 8. a 21. Majer Marcel, 18. Slivčák Libor, 27. a 73. Píša Jaroslav, 61. vlastní – 34. Procházka Jiří, 41. , 59. a 87. Krajňák Josef.
Nejdek – Královké Poříčí 3:2 (2:1). Branky: 20. Schlosser Jiří, 31. a 48. Neudert Filip – 12. Soták Radek, 59. Drobný Jiří.
Nové Sedlo – Hvězda Cheb 0:5 (0:2). Branky: 20. a 28. Kubinec Dominik, 61. Janda Vítězslav, 70. Komberec Lukáš, 71. Kovács Michal.
Stará Role – Františkovy Lázně 3:2 (1:1). Branky: 35. Hušek Dominik, 69. a 71. Kubíček Jan – 43. Hajmacher Tomáš, 74. Šiman Václav.
Horní Slavkov – FC Cheb 2:4 (1:2). Branky: 34. a 79. Unger Daniel – 5. Vondrášek Jiří, 9. Dvořák Jan, 61. Trampusch Patrik, 88. Sedlák Petr.

Ilustrační foto.
Viktoriány sestřelil šutér Lhotka