„Když to vezmu zpětně, tak v uplynulé sezoně nás doslova přehrál pouze jeden tým, tím byl Ostrov, jinak jsme odehráli vesměs vyrovnaná utkání, ale o dobré výsledky jsme se připravili svými chybami, nedůsledností a v neposlední řadě nedisciplinovaností,“ vracel se zpátky v čase chodovský trenér Jakub Smolka.

Vstup do podzimní části měli jeho svěřenci dobrý, když remizovali se Žluticemi a k tomu pak přidali výhru 5:0 nad Novou Rolí. „I když jsme Žlutice přehrávali, nakonec jsme dosáhli pouze na dva body a je to škoda, jelikož jsme měli vyhrát. Co se týče Nové Role, tak ta dorazila v řádně okleštěné sestavě, o čemž vypovídá i výsledek,“ ohlédl se za dvěma domácími zápasy Smolka. Další výhru přidali spartakovci v Chebu, kde tamní FC přestříleli v poměru 5:4.

„Pro nás to bylo hodně důležité vítězství,“ míní trenér Spartaku. Poté však následovaly dvě prohry, v domácím prostředí s Hvězdou Cheb 1:5 a na půdě Františkových Lázní 0:5.

„Hvězda má velmi dobré fotbalisty a jde vidět, že tým velmi dobře doplnila. Ve Frantovkách to bylo z naší strany hodně netaktické, když jsme dělali hrubé chyby, za což nás domácí gólově trestali,“ poznamenal ke dvěma prohrám Smolka. Na vítěznou vlnu se navrátil Chodov v derby s Královským Poříčím, které pokořil 2:1.

„Pro mě to bylo zklamání, jelikož jsem od Poříčí čekal více. My si sice vytvořili několik gólových šancí, ale proměňování nás stojí hodně sil, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme dokázali vyhrát,“ přemítal Smolka.

Teď jeho tým zamíří na horkou půdu Citic.

„Očekávám zápas plný osobních soubojů, bez fotbalových kombinací, takže fanoušek si tentokrát na své určitě nepřijde. Cíl máme jasný, bodovat naplno, takže za tři body,“ přeje si závěrem Smolka.

Krajský přebor, 6. kolo: Citice - Chodov (sobota, 15.00), Nejdek - Lomnice (sobota, 16.00), St. Role - Toužim (sobota, 16.00), N. Sedlo - H. Slavkov (sobota, 16.00), Žlutice - Hvězda Cheb (sobota, 16.00), Fr. Lázně - FC Cheb (sobota, 16.00), Kr. Poříčí - Nová Role (sobota, 16.00).